Wielofunkcyjna kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 w łódzkim oddziale firmy Elektroprojekt SA

Innowacyjny, pojedynczy, kompaktowy system do obsługi wielkoformatowych kolorowych i czarno-białych dokumentów – kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 – rozpoczął pracę w łódzkim oddziale firmy Elektroprojekt SA. To pierwsza tego typu maszyna zainstalowana w Polsce.

Kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 umożliwia obsługę kolorowych i  monochromatycznych zadań – drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie powstających w firmie Elektroprojekt SA Oddział w Łodzi projektów. Znacząco redukuje ona wymogi w zakresie miejsca niezbędnego do instalacji i oszczędza koszty wielkoformatowego drukowania.

Elektroprojekt SA jest przedsiębiorstwem, które powstało w wyniku przekształcenia w roku 2001  istniejącego od początku lat pięćdziesiątych przedsiębiorstwa państwowego. Obecnie Zarząd spółki mieści się w Warszawie, a firma posiada oddziały – w Gdańsku, Katowicach, Gliwicach, Lublinie, Kielcach, Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Ten ostatni to jeden  z najprężniej działających, odnotowujący najlepsze wyniki, jeśli chodzi o sprzedaż i realizujący największą produkcję (dane z ubiegłego roku) oddział Elektroprojektu SA. Oddział zajmuje się wykonywaniem wszelkich projektów w zakresie elektroenergetyki, przy czym po transformacji ustrojowej, jaka miała miejsce w 1989 roku dominują projekty  dotyczące zasilania  elektrycznej trakcji miejskiej (tramwaj, trolejbus, metro) dla obiektów nowobudowanych jak i modernizowanych I tak oddział w Łodzi uczestniczył i uczestniczy nadal w projektowaniu zasilania większości linii tramwajowych w Polsce. Zaprojektował zasilanie trakcji trolejbusowej w Tychach, Słupsku, Dębicy; obecnie opracowuje projekty modernizacji trakcji trolejbusowej w Gdyni . Firma projektowała też od strony elektroenergetyki zasilanie pierwszej linii warszawskiego metra i ma nadzieję, że projektować będzie  zasilanie drugiej linii  W zakresie elektroenergetyki trakcyjnej oddział odgrywa wiodącą rolę w naszym kraju, choć realizuje również inne projekty elektryczne, oraz  budowlane nie obawiając się trudnych wyzwań i oczekiwań klientów.

Aby jednak im sprostać, Elektroprojekt SA Oddział w Łodzi musiał zawsze dbać o właściwą realizację każdego zlecenia na wszystkich etapach jego powstawania. Dlatego, aby przyspieszyć prace projektowe i wyeliminować powstające ewentualne opóźnienia w przygotowaniach, które wynikały z faktu, że cała dokumentacja wielkoformatowa drukowana była na zewnątrz przez firmy wykonujące tego rodzaju prace usługowo, Elektroprojekt SA Oddział w Łodzi zdecydował się już około dziesięciu lat temu na zakup pierwszego plotera Océ jednorolkowego. Natomiast parę lat temu zakupił ploter Océ dwurolkowy. Umożliwił on sprawniejsze drukowanie projektów na miejscu, bez ewentualnych poślizgów czasowych Szybko okazało się, że ta inwestycja przyniosła nam przede wszystkim większy komfort pracy, a w oczach naszych klientów polepszyła nasz wizerunek – mówi Włodzimierz Sawczuk, od dziewięciu lat kierujący łódzkim oddziałem Elektroprojektu SA. – Przy tego rodzaju zleceniach, jakie realizujemy, gdzie niemal 50% stanowią projekty tzw. liniowe ( kable, sieć trakcyjna górna) przygotowywane na mapach wstęgowych, których nie można wydrukować na zwykłej drukarce, ploter okazał się być nieodzownym narzędziem w naszej codziennej pracy. Duża ilość zleceń, jakie realizujemy sprawia, że musieliśmy coraz częściej korzystać z tego narzędzia, a ponadto wzrosły nasze potrzeby w zakresie skanowania, które dotąd realizowane było przez firmy zewnętrzne. Jesteśmy bowiem coraz częściej zmuszani do skanowania dokumentacji, jaką otrzymujemy z różnych urzędów, dlatego jakiś czas temu pojawiła się myśl, by do pracującego w naszej firmie plotera dokupić urządzenie skanujące. Na rynku pojawiło się jednak zupełnie innowacyjne urządzenie Océ ColorWave 300, które umożliwia drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie, a dodatkowo zajmuje niewiele miejsca. Zalety tego urządzenia, jego innowacyjność przekonały nas po raz trzeci do wyboru maszyny Océ i tej firmy jako dostawcy urządzenia; od wielu już bowiem lat znamy jej serwis i jakość obsługi i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, a nasze wzajemne relacje z tym dostawcą oparte są na zaufaniu.

Nowa, innowacyjna kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 jest kompaktowym systemem wielkoformatowego drukowania, kopiowania i skanowania. To pierwszy na świecie system z całkowicie zintegrowanym skanerem, co oznacza, że wszystkimi funkcjami można sterować z jednego prostego w obsłudze panelu użytkownika i wystarczy do tego tylko jeden adres IP. Ważnym jest również fakt, że dzięki temu urządzeniu drukujemy nasze projekty w sieci, czyli każdy z własnego stanowiska pracy. Skanujemy, a otrzymany skan zapisujemy na dysk komputera lub przenośną pamięć USB  – mówi Halina Prażmowska, asystentka projektanta w łódzkim oddziale Elektroprojektu SA. – Dodatkowo drukarko-kopiarka Océ ColorWave 300 umożliwia nam drukowanie projektów z zastosowaniem koloru. Rozwiązanie oparte jest na termicznej technologii atramentowej, a kopiarko-drukarka Océ ColorWave 300 nie emituje ozonu, pyłu ani nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie pracuje razem z nami w tym samym pomieszczeniu.

Firma Elektroprojekt Oddział w Łodzi nie wyklucza wykorzystania urządzenia również przez klientów z zewnątrz. Możliwości drukarko-kopiarki Océ ColorWave 300, jej jakość są naprawdę na wysokim poziomie, więc być może umożliwimy w przyszłości korzystanie z tego urządzenia również innym firmom. Na razie sami je poznajemy, ale jesteśmy przekonani, że było ono po raz kolejny naszym dobrym zakupem – podsumowuje Włodzimierz Sawczuk.