Oracle wprowadza na rynek pakiet Oracle Application Integration Architecture Foundation Pack 11gR1

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek pakietu Oracle Application Integration Architecture (AIA) Foundation Pack 11gR1. Oracle AIA Foundation Pack 11gR1 umożliwia partnerom i klientom lepsze wykorzystywanie swoich dotychczasowych inwestycji w aplikacje i szybkie rozpoczęcie nowych projektów integracji z zastosowaniem oprogramowania warstwy pośredniej Oracle Fusion Middleware 11g.

Oprócz ścisłej synchronizacji z Oracle Fusion Middleware 11g, nowy Foundation Pack upraszcza i przyspiesza opracowywanie projektów integracyjnych dla architektów, programistów i użytkowników aplikacji, stanowiąc doskonały zestaw narzędzi dla modelu programowania AIA.

Definiowanie i tworzenie nowych usług jest realizowane przez architektów poprzez dekompozycję modeli procesów biznesowych. Tworzenie nowych usług przez programistów jest zautomatyzowane dzięki obecności kreatorów i szablonów.

Oracle AIA Foundation Pack 11gR1 zapewnia klientom i partnerom dostęp do ponad 130 wstępnie przygotowanych obiektów biznesowych i ponad 1200 usług biznesowych.

Architektura Oracle AIA stanowi otwarte, oparte na standardach rozwiązanie do integracji kompleksowych procesów biznesowych opartych na szerokim spektrum aplikacji biznesowych. Zapewnia wyższą efektywność, wzmocnienie przewagi nad konkurencją i niższy całkowity koszt posiadania.

Pakiety Oracle AIA Foundation Pack umożliwiają standaryzację projektów integracyjnych w oparciu o wspólną platformę i jednolite metody. Zwiększa to produktywność prac projektowych, poprawia zarządzanie ofertą usług i architekturą SOA, co przyspiesza realizację procesów biznesowych i zmniejsza koszty.