Premier Farnell podpisuje porozumienie z Microdis Electronics jako część strategii rozwoju w Europie Wschodniej.

Firma Premier Farnell, wiodącej klasy dytrybutor komponentów elektronicznych, świadczący wysokiej jakości usługi milionom inżynierów oraz zaopatrzeniowców na całym świecie, ogłosił podpisanie porozumienia, w ramach którego przejmie część aktywów oraz praw handlowych Microdis Electronics. Microdis Electronics jest częścią Microdis Holding AG, który obsługuje inżynierów elektroniki w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Firma Microdis powstała około 20 lat temu i prowadziła działalność jako autoryzowany dystrybutor firmy Farnell przez ponad 6 lat. W tym czasie Microdis rozwiną markę Farnell w tej części Europy poprzez nawiązanie silnych relacji z klientami oraz dzięki wysokiej jakości świadczonych usług. Wśród szerokiego wachlarza klientów Microdis znajdują się dziś firmy z dziedziny zaawansowanych technologii jak firmy medyczne, telekomunikacyjne czy samochodowe, jak również kontraktowi producenci elektroniki. Firma Microdis była jednym z pierwszych dystrybutorów w Europie Wschodniej, oferującym nie tylko sprzedaż, ale również pomoc wdrożeniową, tworząc Dział Marketingu Produktów w 1997 r.

Zgodnie ze strategią rozwoju Premier Farnell na skutek porozumienia usprawniona zostanie obsługa klientów na szybko rozwijającym się rynku wschodnioeuropejskim. Jednocześnie Premier Farnell kontynuować będzie inwestycje i rozwój swoich własnych programów pomocy technicznej w celu zapewnienia inżynierom na całym świecie pomocy, danych oraz informacji na temat najnowszych technologii i produktów w możliwie najszybszy i najskuteczniejszy sposób. Dzięki nowemu porozumieniu znacznie wzrośnie bezpośredni kontakt firmy Farnell z klientami w Europie Wschodniej.

Cieszy nas fakt, że praca, którą do tej pory wykonał Microdis Electronics oraz Farnell daje nam doskonałe podstawy do rozwoju relacji ze społecznością inżynierów i konstruktorów elektroniki w Europie Wschodniej – stwierdził Robert Rospędzihowski, dyrektor zarządzający Farnell na Europę Wschodnią. Krok ten pokazuje strategię firmy Premier Farnell ukierunkowaną na rozwój na dynamicznie rozwijających się rynkach.

Nasi klienci w Polsce, Czechach i na Węgrzech będą nadal korzystali z tego samego wysokiego poziomu usług świadczonych przez nasze lokalne zespoły sprzedaży, a jednocześnie zyskają bezpośredni dostęp do stale rosnącego zakresu usług oraz oferty produktowej Premier Farnell – dodaje Robert Rospędzihowski.

Premier Farnell to światowej klasy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrycznych, przemysłowych, produktów do konserwacji, naprawy i utrzymania ruchu (MRO) oraz usług specjalistycznych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w rejonie Azji i Pacyfiku.

Oferta firmy to ponad 475 000 magazynowanych produktów (z dostawą w kolejnym dniu roboczym) z dostępem do dalszych 4 000 000 produktów od ponad 3000 czołowych producentów. Grupa zatrudnia 4100 pracowników na całym świecie i osiąga sprzedaż na poziomie £823,1m. Wzrost Premier Farnell w Europie Wschodniej osiągnął poziom ponad 80% w skali roku.

Więcej informacji na www.premierfarnell.com