Nissan nv200 – najefektywniej zagospodarowana przestrzeń ładunkowa w tym segmencie pojazdów

Firma Nissan Motor, poinformowała, że nowy model kompaktowego samochodu dostawczego NV200 będzie miał najefektywniej wykorzystaną przestrzeń ładunkową w tym segmencie pojazdów – przynajmniej w chwili rozpoczęcia sprzedaży w 2009 r. Inżynierom Nissana udało się połączyć ogromną przestrzeń ładunkową (NV200 może przewieźć do 4,1 m3 ładunku) z wymiarami zewnętrznymi kompaktowego furgonu.

Imponująca przestrzeń ładunkowa NV200 została także optymalnie zagospodarowana. Układ podłogi pozwala zmieścić standardową europaletę między tylnymi nadkolami.

NV200 pojawi się na rynku japońskim w pierwszej połowie 2009 r., a do Europy trafi w drugiej połowie przyszłego roku. Potem samochód będzie dostępny także w Chinach i na innych rynkach.

W ramach strategii Pro-Shop Nissan przygotował specjalne placówki w obrębie swojej globalnej sieci, odpowiedzialne za sprzedaż i pełną obsługę posprzedażną pojazdów dostawczych tej marki. W Japonii Nissan wytypował ponad 230 placówek zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów dostawczych. W Europie sieć sprzedaży i obsługi pojazdów dostawczych liczy obecnie ponad 570 punktów.