PERFEKT Sobierajski definiuje nową przestrzeń w projektowaniu

Premierą wystawy „Polyester Redesigned”, której wernisaż odbył się 8 kwietnia w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, PERFEKT Sobierajski rozpoczyna nowy projekt promujący technologię poliestrową. Wystawa przedstawiająca zastosowanie technologii laminatu poliestrowo-szklanego na przestrzeni 20-lat prezentowana jest na Polyester-design. com. Docelowo, uruchomiona strona będzie adresem, pod którym projektanci i producenci wyrobów poliestrowych uzyskają dostęp do narzędzi wsparcia technologicznego dla realizowanych projektów wdrożeniowych.

Kojarzona dotychczas z produkcją żaglówek, technologia formowania laminatu poliestrowo-szklanego weszła do pracowni projektowych i zaawansowanych wdrożeń sprzętu medycznego oraz sztuki użytkowej. Wystawa „Polyester redesigned” prezentuje efekty podjętych realizacji, starając się jednocześnie odpowiedzieć, czy zmiany jakie zaszły w wykorzystaniu laminatu poliestrowo- szklanego określają już jego nowe miejsce na rynku wyrobów poliestrowych.

Wystawa została podzielona tematycznie na cztery obszary wykorzystania technologii poliestrowej: sztukę piękną, medycynę, naukę i motoryzację oraz prezentację dwóch nowoczesnych technologii poliestrowych, którymi projekty te zostały wdrożone. Całość zamyka przedstawienie możliwości poliestru w nowym obszarze – sztuce użytkowej.

Wystawą „Polyester Redesigned” PERFEKT Sobierajski rozpoczyna działalność portalu internetowego „Polyester Design” poświęconego zastosowaniu technologii poliestrowej w nowych obszarach produkcyjnych. Zarówno projektanci, jak i producenci będą mogli poznać możliwości materiału oraz technologii na potrzeby realizowanych projektów. Pakiet know-how dostępny na stronie Polyester-design.com wzbogacony będzie o informacje dotyczące możliwości budowania zespołów wdrożeniowych. Zadaniem portalu będzie również propagowanie wdrożeń wyrobów w technologii poliestrowej w środowisku akademickim.

PERFEKT Sobierajski działa w obszarze nowoczesnych technologii do produkcji obudów z laminatów poliestrowych i winyloestrowych dla branży medycznej. Zajmuje się całościowymi wdrożeniami – począwszy od prac projektowych, poprzez prototypowanie i wprowadzanie do seryjnej produkcji.

W roku 2009 r. PERFEKT Sobierajski obchodzi 20-lecie istnienia firmy na rynku producenta obudów do profesjonalnego sprzętu medycznego.

Więcej informacji: www.sobierajski.pl i www.polyester-design.com