Paski na duże obciążenie

Nowa klasa wytrzymałości pasków napędowych o otwartych brzegach

Wywołując ogromne zainteresowanie opinii publicznej, firma Optibelt zaprezentowała nową generację pasków klinowych o otwartych brzegach typu „Optibelt Super X-POWER”, które obecnie znajdują duże zastosowanie na całym świecie.

Innowację w tym zakresie stanowi pasek napędowy Optibelt Super KBX-POWER. Zarówno konsekwentna optymalizacja procesu produkcyjnego i profilu zębów, jak również użycie nowoczesnych materiałów stworzyły nową jakość pasków klinowych. Zastosowanie pasków Optibelt Super KBX – POWER już w czasie projektowania wpływa na minimalne zagospodarowanie przestrzeni, a także powstanie optymalnych rozwiązań ekonomicznych przy najwyżej stawianych nowoczesnym napędom wymaganiach.

W porównaniu z dotychczasowym nowy Optibelt Super KBXPOWER uzyskuje wzrost wytrzymałości do15% i odznacza się nieznaczną rozciągliwością, optymalnymi właściwościami biegowymi oraz doskonałą wytrzymałością na wysokie temperatury i oleje. Odznaczający się wyjątkowo niewielką rozciągliwością kord poliestrowy sprawia, że pasek napędowy Optibelt Super KBX-POWER staje się bezobsługowy. Dzięki możliwości przenoszenia dużych mocy również w połączeniu z małymi kołami napędowymi i dużą prędkością obrotową silnika udało się zredukować konieczny ciężar całego urządzenia i wymagane dla niego miejsce.

Paski napędowe przygotowywane są w formie zwojów Optibelt KBX-POWER, a po wulkanizacji produkowane ostatecznie, z dużą dokładnością profilu, w drodze specjalnej procedury frezowania. Produkcję pasków napędowych Optibelt Super KBXPOWER przewidziano w wersji „XP”. Oferta dostaw obejmuje obecnie profile 3VX, 5VX i XPB w standardowych przedziałach długościowych zgodnie z wykazem asortymentowym Optibelt.

Firma Optibelt na życzenie klienta może wykonać specjalistyczne badania przewodnictwa elektrycznego, a następnie udokumentować je certyfikatem wg ISO 1813.