Międzynarodowe Targi AUTOMATICA 2008 w Monachium

W dniach 10-13 czerwca na terenach wystawienniczych New Munich Trade Fair Centre odbyły się w Monachium międzynarodowe targi AUTOMATICA 2008, które zostały zorganizowane już po raz trzeci. Targi AUTOMATICA organizowane są co dwa lata i związane są z automatyzacją procesów produkcyjnych, takich jak: montaż, robotyzacja, systemy wizyjne oraz technologie pochodne.

Tegoroczna wystawa pobiła poprzednie rekordy dotyczące frekwencji odwiedzających wystawę (ponad 30.000 z około 90 państw) i ilości samych wystawców (870 z 41 państw). Ponad 7.000 odwiedzających wystawę przybyło z poza Niemiec. Łączna powierzchnia zajmowana przez wystawców wynosiła ponad 32.000 m².

Targi AUTOMATICA są platformą innowacyjną dla producentów i dostawców oprzyrządowania dla przemysłu z bardzo dokładnie określoną tematyką wystawienniczą przedstawiającą nowoczesne technologie z całego świata. Zajmowały łącznie pięć hal w których przedstawiono następującą tematykę: w pełni zautomatyzowane stanowiska i systemy do montażu, systemy transportu wewnętrznego, systemy kontroli jakości, czujniki, układy pozycjonujące, napędy, systemy bezpieczeństwa, systemy wizyjne, roboty, systemy podające, podzespoły i elementy do maszyn oraz oprogramowanie.

Następne targi AUTOMATICA odbędą się w 2010 roku jako AUTOMATICA 2010.