Rok sukcesów AutoMapy – 300 tysięcy użytkowników AutoMapy!

Ponad 100 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2007 roku, ponad 40 procentowy wzrost przychodów, przekroczona liczba 300 tysięcy użytkowników oraz dynamicznie rosnąca liczba partnerów sprzętowych. AutoMapa prowadzi nie tylko na drodze ale i na rynku nawigacji GPS!

Rok 2008 był rekordowym rokiem dla rynku nawigacji GPS. W listopadzie 2008 AutoMapa przekroczyła liczbę 300 tysięcy użytkowników i niezmiennie, od sześciu lat, jest najchętniej kupowanym programem do nawigacji w Polsce.

Niezwykle dynamicznie rozwija się sprzedaż typu OEM, czyli w zestawach, gdzie AutoMapa sprzedawana jest wraz z urządzeniem do nawigacji typu PND lub PDA. W 2008 roku aż ośmiu nowych producentów bądź importerów sprzętu podpisało z producentami AutoMapy umowy, na mocy których oferowane przez nich urządzenia dostępne są na polskim rynku z AutoMapą. Ponad 80 proc. całej sprzedaży w 2008 roku zostało zrealizowanych kanale sprzedaży OEM. Obecnie AutoMapa współpracuje zarówno z liderami światowego jak i polskiego rynku GPS i jest dostępna w zestawach m.in. z i urządzeniami Aristo, AMTech, ASUS,  Clarion, Eten, FreeWay, HTC, High End Studio, Mio, NavRoad, Nokia, Pentagram, Samsung, Prolech, Smart GPS, Trak,.

W nowy, 2009 rok, AutoMapa dynamicznie wkroczyła udostępniając wszystkim swoim obecnym i nowym klientom czwartą aktualizację map i programu, będąc tym samym najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS w Polsce. AutoMapa 5.3 zawiera nie tylko blisko tysiąc miast w całej Europie przygotowanych w technologii 3D, w tym takie metropolie jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż, ale również długo oczekiwane wyszukiwanie po pocztowych kodach adresowych i ponad 400 tysięcy niezwykle precyzyjnie opisanych punktów użyteczności publicznej codziennie aktualizowanych przez portal www.miplo.pl