Premier Farnell podpisuje porozumienie z Microdis Electronics jako część strategii rozwoju w Europie Wschodniej

Firma Premier Farnell, wiodącej klasy dytrybutor komponentów elektronicznych, świadczący wysokiej jakości usługi milionom inżynierów oraz zaopatrzeniowców na całym świecie, ogłosił podpisanie porozumienia, w ramach którego przejmie część aktywów oraz praw handlowych Microdis Electronics, stanowiącego część Microdis Holding AG i obsługującego inżynierów elektroniki w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Firma Microdis powstała około 20 lat temu i prowadziła działalność jako autoryzowany dystrybutor firmy Farnell przez ponad 6 lat.  W tym czasie Microdis rozwiną markę Farnell w tej części Europy poprzez nawiązanie silnych relacji z klientami oraz dzięki wysokiej jakości świadczonych usług. Wśród szerokiego wachlarza klientów Microdis znajdują się dziś firmy z dziedziny zaawansowanych technologii jak firmy medyczne, telekomunikacyjne czy samochodowe, jak również kontraktowi producenci elektroniki (CEM). Firma Microdis była jednym z pierwszych dystrybutorów w Europie Wschodniej, oferującym nie tylko sprzedaż, ale również pomoc wdrożeniową, tworząc Dział Marketingu Produktów w 1997 r.

Zgodnie ze strategią rozwoju Premier Farnell na skutek porozumienia usprawniona zostanie obsługa klientów na szybko rozwijającym się rynku wschodnioeuropejskim. Jednocześnie Premier Farnell kontynuuować będzie inwestycje i rozwój swoich własnych programów pomocy technicznej w celu zapewnienia inżynierom na całym świecie pomocy, danych oraz informacji na temat najnowszych technologii i produktów w możliwie najszybszy i najskuteczniejszy sposób. Dzięki nowemu porozumieniu znacznie wzrośnie bezpośredni kontakt firmy Farnell z klientami w Europie Wschodniej.

Premier Farnell to światowej klasy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrycznych, przemysłowych, produktów do konserwacji, naprawy i utrzymania ruchu (MRO) oraz usług specjalistycznych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w rejonie Azji i Pacyfiku.

Oferta firmy to ponad 475,000 magazynowanych produktów z dostępem do dalszych 4,000,000 produktów od ponad 3,000 czołowych producentów. Grupa zatrudnia 4,100 pracowników na całym świecie i osiąga sprzedaż na poziomie L823.1m. Wzrost Premier Farnell w Europie Wschodniej osiągnął poziom ponad  80% w skali roku.

Więcej informacji na www.premierfarnell.com