Nowa przenośna drukarka kodów kreskowych firmy Zebra Technologies

    Firma Zebra Technologies, światowy lider w dziedzinie druku specjalistycznego i automatycznej identyfikacji, wprowadziła do oferty drukarkę Economy Mobile 220 (EM 220) do szybkiego druku paragonów w trybie „na żądanie”. Jest to lekkie i mobilne urządzenie, charakteryzujące się precyzją działania i wszechstronnością zastosowań, dzięki czemu użytkownicy mogą przygotowywać wydruki bezpośrednio w miejscu pracy.

    Dzięki ergonomicznej konstrukcji, EM 220 bez trudu mieści się w kieszeni bądź na pasku. Do jej zalet należy także trwałość, niska waga i wysoka wydajność. Drukarkę można opcjonalnie rozbudować o moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz czytnik kart magnetycznych, co pozwala przyjmować płatności kartami kredytowymi przy kliencie. Podnosi to dokładność, wydajność pracowników, zadowolenie klientów i poczucie bezpieczeństwa.

    Małe rozmiary drukarki EM 220 sprawiają, że doskonale sprawdza się ona w działaniach związanych z obsługą klientów, m.in. w hotelach, komunikacji miejskiej czy przez służby porządkowe – stwierdził Piotr Klepczarek, dyrektor generalny Zebra Technologies na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Drukarka komunikuje się ze smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi z systemem Windows Mobile. Błyskawicznie drukuje paragony i inne dokumenty, a do tego jest praktyczna w transporcie.

    W wyposażeniu EM 220 znajduje się zgodne z branżowymi standardami oprogramowanie i sterowniki do systemów Windows i Windows Mobile, a także pakiet programistyczny i sterowniki OPOS, umożliwiające łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą informatyczną klienta. W konstrukcji zastosowano wyrafinowaną technologię oraz mechanizmy ułatwiające obsługę, m.in. ładowanie materiałów eksploatacyjnych jednym dotknięciem, opcjonalny czytnik kart, duże przyciski do obsługi czy diody LED.

    Drukarka Zebra EM 220 trafi do oferty firmy w Polsce w kwietniu 2009 roku. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.zebra.com/em220