Nauka konstruowania online

20 kwietnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbędą się pierwsze w Polsce interaktywne warsztaty, w trakcie których studenci będą uczyć się na żywo sztuki projektowania konstrukcji od jednego z najsłynniejszych fachowców w kraju, inżyniera Marka Kowalczyka z Biura Projektowego SKW w Zgorzelcu

Inż. Marek Kowalczyk jest projektantem konstrukcji nośnych maszyn górnictwa odkrywkowego – największych samojezdnych maszyn na świecie. W ciągu ponad dwudziestoletniej działalności zawodowej uczestniczył w opracowaniu kilkunastu projektów takich maszyn zbudowanych w kraju i za granicą. Od 16 lat pracuje w firmie SKW Zgorzelec, gdzie opracował generalne projekty konstrukcji nośnych m.in. dwóch najnowszych maszyn: pierwszej w Polsce prototypowej koparki KWK-910 oraz zwałowarki ZGOT-15400.120, której projekt został nagrodzony tytułem „Mistrz Techniki 2005” oraz wyróżniony w konkursie „Konstruktor Roku 2006” organizowanym przez naszą redakcję.

Gliwicko-turoszowska wideokonferencja, którą objęliśmy patronatem medialnym, zainauguruje cały cykl podobnych wykładów z zakresu inżynierii konstrukcyjnej na wszystkich zainteresowanych wydziałach mechanicznych politechnik w Polsce. Wykładowcami będą najwybitniejsi nie tylko polscy projektanci i konstruktorzy, cieszący się uznaniem i szacunkiem w kraju i za granicą.

Organizatorem przedsięwzięcia jest działająca od 17 lat na rynku firma AutoR, zdobywca licznych nagród i wyróżnień w zakresie zastosowań informatyki w przemyśle. Jej partnerami handlowymi są m.in. Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne, firmy ALSTOM, MESKO, GLINIK, holding BOT i wiele innych.

Więcej informacji na stronie

organizatora – AutoR KSI

www.autor.com.pl