Już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2010!

Już po raz czwarty maszerzy z całego świata staną do boju o tytuł zwycięzcy Husqvarna Tour. Tegoroczny turniej odbywa się w dniach 7 – 10 stycznia na Polanie Jakuszyckiej k. Szklarskiej Poręby. Ten najtrudniejszy międzynarodowy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów to test umiejętności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. To unikalny klimat przyjaźni, sportowej rywalizacji, współpracy, a przede wszystkim autentycznych emocji! Trasa wyścigu liczy aż 300 km!

     

Husqvarna Tour jest wydarzeniem nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale również dla całych rodzin! Atmosfera pojedynku fair- play, tak wyjątkowego sportu jak wyścigi psich zaprzęgów jest wyjątkowym przeżyciem. Młodsi zaś mają możliwość poznania przemiłej rasy psów – Alaskan Malamute. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy. Wszystko to w pięknej, zimowej scenerii Karkonoszy!

Psy na start…

Sport psich zaprzęgów to połączenie współpracy: człowieka z psami następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną – FCI) oraz z psami nierasowymi. Te ostatnie są specjalnie hodowanymi psami sportowymi prezentującymi: szybkość, siłę i wytrwałość w sportowych zmaganiach. Wszystkie rasy psów zaprzęgowych posiadają cechy umożliwiające im życie w trudnych warunkach klimatu arktycznego: doskonale wykorzystują pokarm, dzięki specyficznej budowie ciała ograniczają do minimum straty ciepła i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu.

Zaprojektuj oficjalną maskotkę zawodów! – konkurs

Teraz każdy może wykazać się kreatywnością i talentem! Weź udział w konkursie polegającym na zaprojektowaniu maskotki wyścigów Husqvarna Tour. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski do pochwalenia się swoją pomysłowością. Ukaż atmosferę Husqvarna Tour- jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów!

     

Prace w formacie A4 , wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 5 stycznia 2010r. na adres e-mail: mzielinska@compress.com.pl  lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-maskotka”. Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów. 10 stycznia podczas ceremonii zakończenia zawodów odbędzie się ogłoszenie wyników. W następnej edycji maskotka zostanie oficjalnym gadgetem- symbolem wyścigu!

     

Autor zwycięskiej pracy będzie miał możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem, a dodatkowo otrzyma nagrody rzeczowe.

     

Więcej informacji  na  stronie: www.husqvarna.pl i www.borderrush.com