Felder przyspiesza projektowanie maszyn do obróbki drewna dzięki oprogramowaniu SolidWorks oraz 3DVIA Composer

Dassault Systèmes SolidWorks (DS SolidWorks) ogłosiło, iż austriacka firma Felder KG – producent maszyn i narzędzi do obróbki drewna – wybrała 3DVIA Composer jako rozwiązanie usprawniające proces tworzenia dokumentacji. Felder korzysta z oprogramowania SolidWorks® 3D CAD od siedmiu lat, a teraz zdecydował się na wykorzystanie 3DVIA do tworzenia i edycji dokumentacji złożeniowej, generowania rysunków złożeń SolidWorks w widoku rozstrzelonym oraz do przygotowywania wykazów materiałów dla celów montażowych. Dzięki SolidWorks i 3DVIA Composer Felder pozostaje konkurencyjną firmą na rynku maszyn do obróbki drewna, mimo panującej presji cenowej. Odkąd Felder zdecydował się na przejście z oprogramowania 2D na 3D CAD w 2001 roku, udało mu się skrócić proces projektowania o około 30 procent. Ponad to SolidWorks i 3DVIA Composer pozwalają firmie zaoszczędzić materiały i komponenty, a także tworzyć projekty zoptymalizowane pod kątem montażu.

Rodzinna firma z siedzibą w Hall, w Tyrolu, wytwarza maszyny i narzędzia do obróbki drewna dla niezwykle szerokiego spektrum odbiorców, począwszy od amatorów stolarki, małych firm, aż po duże stolarnie oraz przedsiębiorstwa przemysłowe. Jej obecne na rynkach światowych marki to między innymi: FELDER, FORMAT-4 oraz HAMMER.

Oprogramowanie SolidWorks i 3DVIA Composer umożliwiły firmie Felder ustanowienie ciągłego procesu projektowego oraz utworzenie szerokiego zbioru wariantów rysunków czy modeli, w tym wykazów materiałów, list części zamiennych, recenzji projektowych oraz danych 3D dla systemów CAM i maszyn pomiarowych 3D.

Ulepszona wizualizacja wraz z możliwością tworzenia wirtualnych prototypów znacząco zredukowała występowanie błędów w procesie projektowania. Kolejną zaletą jest tworzenie konfiguracji. Każdy komponent potrzebuje tylko jednego pliku danych, a można go użyć w wielu różnych złożeniach. Ułatwia to znacznie modyfikację oraz obsługę całej gamy produktów.

Klienci firmy Felder mają do dyspozycji jasno i intuicyjnie napisane instrukcje napraw oraz konserwacji sprzętu, a także realistyczne, zrenderowane obrazy i animacje pomagające w objaśnieniu obsługi maszyn oraz narzędzi.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.3ds.com lub www.solidworks.pl