FARO® dostarcza sześciu skanerów laserowych amerykańskiemu liderowi technologii i usług skanowania laserowego Quantapoint

  Firma FARO®, światowy lider w dziedzinie urządzeń do pomiarów i wizualizacji 3D, sprzedała sześć wydajnych skanerów laserowych Photon firmie Quantapoint, czołowemu dostawcy technologii i usług skanowania laserowego.

  Firma Quantapoint zintegruje skanery FARO Photon z własną technologią i oprogramowaniem Laser Model™, co pomoże ich klientom w eliminowaniu wad w realizacji wielu projektów.

  FARO Photon umożliwia szybkie i łatwe rejestrowanie danych 3D oraz pomiar dużych obiektów i elementów otoczenia z niespotykaną dotąd szczegółowością. Jest to skaner laserowy zaprojektowany dla geodetów, architektów, kierowników zakładów oraz śledczych analizujących miejsca wypadków.

  Firma Quantapoint notuje duże zapotrzebowanie na usługi umożliwiające całkowite wyeliminowanie wad wykonawczych, realizowane za pomocą skanerów laserowych. Dlatego firma od razu wdrożyła wszystkie sześć urządzeń w projektach zlokalizowanych w różnych miejscach świata i obejmujących zarówno całe zakłady produkcyjne, budynki, jak i przybrzeżne platformy wiertnicze i obiekty nuklearne.

  „FARO od wielu lat oferuje wysokiej klasy technologie pomiarowe” — stwierdza Eric Hoffman, założyciel firmy Quantapoint. „Bardzo wyraźne i klarowne skany uzyskiwane przez skanery FARO Photon powodują, że takie urządzenia stanowią doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej technologii skanowania laserowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć wysokiej rozdzielczości laserowe modele obiektów, które można otwierać bezpośrednio w systemie PRISM 3D™ względnie w różnych pakietach CAD za pośrednictwem mechanizmu QuantaCAD™”.

  Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: http://www.faro.com/poland