Autodesk uruchamia portal społeczności użytkowników w Polsce

Autodesk uruchomił portal społeczności użytkowników w Polsce. Pod adresem www.autodesk.pl/spolecznosc użytkownicy rozwiązań Autodesk mogą kontaktować się, wymieniać informacjami czy też publikować własne materiały. Witrynę przygotowano w języku polskim.

Portal zawiera szereg materiałów dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników, daje możliwość nawiązania relacji z osobami o tych samych zainteresowaniach, dyskusji i rozwiązywania codziennych zagadnień projektowych. Użytkownicy mogą przyłączyć się do jednej z istniejących grup bądź tworzyć własne. Platforma pozwala – poprzez kontakty z innymi użytkownikami – na rozwój umiejętności i zwiększanie swojej efektywności, a także budowanie pozycji w społeczności projektantów i inżynierów.

„Społeczność użytkowników rozwiązań jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dyskusje w gronie osób o podobnych zainteresowaniach zawodowych, korzystających z tych samych rozwiązań pomagają w wielu zagadnieniach, a tym samym zwiększają efektywność i innowacyjność projektową.” – mówi Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce.

Warto wspomnieć, że w Polsce ogromną popularnością cieszy się globalny portal Społeczności Studentów – Student Engineering and Design Community: polscy studenci są czwartą na świecie grupą pod względem liczby rejestracji.