3DxLabs firmy 3Dconnexion wspomaga bieżącą współpracę firmy ze społecznościami 3D

  3Dconnexion, a Logitech company, zainicjowała 3DxLabs, nowy wirtualny magazyn, który służyć ma połączeniu tradycyjnego procesu rozwoju produktu z innowacyjnością wywodzącą się ze społeczności użytkowników.

  Zarówno nowi użytkownicy, jak i entuzjaści 3D czy inżynierowie projektanci, generalnie wszyscy odwiedzający stronę www.3dconnexion.com/labs mają możliwość poznania i oceny nowych, wschodzących innowacji, technologii oraz potencjalnych produktów będących na etapie rozwoju. Dodatkowo użytkownicy zainteresowani 3DxLabs mogą dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z inżynierami firmy 3Dconnexion, wpływając w ten sposób na przyszłe cechy produktu.

  Jedną z pierwszych aplikacji dostępnych na 3DxLabs jest plug-in do trueSpace7.6 firmy Caligari, oddziału Microsoft, darmowego programu do modelowania, tworzenia i animacji w trójwymiarze. Myszki 3D firmy 3Dconnexion zapewniają inżynierom aplikacyjnym, ilustratorom, architektom, animatorom oraz wszystkim entuzjastom 3D używających trueSpace7.6 nieprzerwany ciąg pracy dzięki zapewnieniu możliwości pracy obiema rękami, co pozwala bardziej intuicyjnie przeglądać i edytować modele oraz projekty 3D.

  Trzeba również dodać, że myszki 3D firmy 3Dconnexion integrują się ze środowiskami trueSpace, dzięki czemu możliwe jest tworzenie i wymienianie się projektami w czasie rzeczywistym, włączając w to transfer modeli do programu Microsoft Virtual Earth. Zapewnia to spójny interfejs z projektami 3D oraz znaczne zaangażowanie w projektowanie.

  3DxLabs działa na systemach operacyjnych takich jak Windows® i Mac® i pracuje z wszystkimi dostępnymi modelami myszek 3D firmy 3Dconnexion: SpaceNavigator™ Personal Edition, SpaceNavigator Standard Edition, SpaceNavigator for Notebooks, SpaceExplorer ™ oraz SpacePilot.

  Wszystkie modele dostępne są u profesjonalnych dostawców CAD oraz w sklepach internetowych. Pełna lista dostawców 3Dconnexion znajduje się na stronie www.3dconnexion.com