Wild West Motor Company wchodzi w prototypowanie cyfrowe

Autodesk, Inc. poinformował, że Wild West Motor Company, producent jednych z najbardziej egzotycznych mocnych motocykli na świecie, zastępuje oprogramowanie SolidWorks programem Autodesk Inventor.

Korzystając z rozwiązania Autodesk do  prototypowania cyfrowego, konstruktorzy firmy Wild West mogą teraz projektować, wizualizować i symulować kompletne produkty jednym cyfrowym prototypem, utworzonym w programie Inventor. Pozwoli to firmie Wild West uprościć procesy projektowe i inżynierskie, a co za tym idzie przyśpieszyć opracowywanie produkowanych prze nią mocnych motocykli, zwiększając tym samym konkurencyjność firmy. Inventor jest jedynym oprogramowaniem projektowo-technologicznym umożliwiającym producentom rozszerzenie projektowania trójwymiarowego o prototypowanie cyfrowe.

„Odchodzimy od oprogramowana SolidWorks, ponieważ jako firma osiągniemy więcej z użyciem zestawu narzędzi do prototypowania cyfrowego oferowanego przez Autodesk” – powiedział Jim Winn, wspólnik firmy Wild West. „Inventor pozwoli Wild West zapoczątkować nową erę innowacji”.

W firmie Wild West już od dawna używano programów Autodesk Alias i Autodesk Showcase, które stanowiły zasadnicze elementy procesów projektowania. Oprogramowanie Alias umożliwia nowatorskie projektowanie i nadawanie stylu tak flagowym motocyklom, jak Dragoon, Vigilante i Gunfire. Autodesk Showcase pozwala firmie tworzyć dokładne i bardzo realistyczne  wizualizacje jej motocykli, pozwalające lepiej oceniać różne warianty projektowe i prezentować je wszystkim zainteresowanym.

„Firma Wild West podjęła się misji zrewolucjonizowania projektowania motocykli i miło nam jest jej w tym towarzyszyć” – powiedział Robert „Buzz” Kross, wiceprezes Manufacturing Industry Group firmy Autodesk. „Wprowadzając program Inventor do swojego procesu projektowo-technologicznego  Wild West będzie w stanie w pełni wykorzystywać cyfrowe prototypowanie, umożliwiające projektowanie i tworzenie bardziej innowacyjnych wyrobów w krótszym czasie”.

Pełna współpraca programu Inventor z programami Alias i Showcase oznacza, że firma Wild West dysponuje teraz nieprzerwanym ciągiem cyfrowym obejmującym wszystkie etapy procesu projektowania. Wild West prowadzi obecnie prace nad nowym motocyklem z najwyższej półki, którego każdy element – od ramy po odlewy – będzie wykonany z użyciem oprogramowania Autodesk.