WELD PLANNER – oprogramowanie umożliwiające ocenę i kontrolę odkształceń podczas spawania na etapie projektowania

  ESI Group wprowadziło na rynek oprogramowanie o nazwie WELD PLANNER, umożliwiające ocenę i kontrolę odkształceń powstających podczas operacji  spawania elementów już na etapie projektowania oraz wstępnego planowania produkcji. Pozwala to skrócić czas produkcji i w związku z tym ograniczyć jej koszty.

  Aplikacja umożliwia dostęp do symulacji odkształceń powstałych w wyniku spawania. Odpowiednie szkolenie pozwala w ciągu jednego dnia opanować umiejętność posługiwania się programem. WELD PLANNER jest rozwiązaniem, które obejmuje szybką symulację połączeń spawanych lub ich automatyczne wyszukiwanie, określanie odpowiedniej kolejności spawania konstrukcji w postaci instrukcji dla robotów, standardowe warunki montażu przemysłowego oraz rozmaite możliwości wizualizacji odkształcenia stanowiącego przedmiot obliczeń.

  – WELD PLANNER przeznaczony jest do projektowania wyrobów oraz planowania produkcji. Umożliwia kontrolowanie odkształcenia poprzez opracowanie złożonych operacji spawania w czasie krótszym niż 1 dzień i w konsekwencji pozwala zaoszczędzić na badaniach doświadczalnych oraz kosztach usuwania odkształceń   – oświadczył Harald Porzner, Szef działu rozwiązań dla spawalnictwa w ESI Group.

  – WELD PLANNER jest dobrze zintegrowany z kompleksowym rozwiązaniem symulacyjnym dla spawalnictwa stworzonym przez ESI Group. Umożliwia projektowanie procesu produkcji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw przemysłowych, począwszy od określenia wyjściowej wykonalności elementow aż po szczegółowe opracowanie procesów spawania, a także ocenę jakości spoin – dodał.

  Aplikacja jest efektem wieloletniej współpracy z firmą INPRO GmbH oraz licznymi partnerami przemysłowymi jak Volkswagen AG, DAIMLER AG i ThyssenKrupp Technologies AG.

  Oprogramowanie WELD PLANNER jest już dostępne na rynku. Istnieje też możliwość zgłoszenia się na jednodniowy staż szkoleniowo-certyfikacyjny w dziedzinie przeprowadzania symulacji odkształceń powstających w wyniku spawania. Po odbyciu szkolenia, uzyskuje się miesięczną testową licencję na oprogramowanie, które można wykorzystywać do produkcji już od pierwszego dnia.

  Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej :

  www.esi-group.com/products/welding