Warsztaty Mazdy

Mazda Motor Poland przygotowała coś dla miłośników designu i motoryzacji. Podczas “Gdynia Design Days”, w Parku Naukowo Technologicznym (18 czerwca) odbędą się całodniowe warsztaty z projektowania samochodu, które poprowadzi znany w środowisku polski konstruktor Janusz Kaniewski. Natchnieniem do tworzenia dla młodych projektantów będzie kabriolet Mazda MX-5.

Do zadań uczestników warsztatów będzie należało wykonanie szkiców i wybór techniki ilustracji. Pod okiem projektanta prowadzone będą indywidualne korekty, wspólna dyskusja, workshop demo ilustracji komputerowej. W końcowej fazie nastąpi przegląd portfolio uczestników, wysłanych wcześniej w ramach rekrutacji do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

– Moją ambicją jest stworzenie w Polsce szkoły zawodowej, która daje fach w ręce młodych i twórczych ludzi. Początkiem do niej są liczne warsztaty, które organizuję we współpracy z producentami i instytucjami. W tym roku w Gdyni spodziewam się otwartych, ale doświadczonych już umysłów. Osób, które mają pomysł na siebie lub tego pomysłu szukają. Mam nadzieję, że podczas warsztatów stworzymy coś co nie będzie zwyczajną kalką dotychczasowych prac, a zawierać będzie w sobie nutę kreowanej przez projektantów przyszłości – powiedział Janusz Kaniewski, niezależny car designer.

Warsztaty, których partnerem jest Mazda Motor Poland, przeznaczone są dla studentów uczelni projektowych i młodych konstruktorów do 30. roku życia, zainteresowanych branżą motoryzacyjną. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie portfolio. Szanse mają przede wszystkim osoby z najlepszymi zbiorami prac.Warsztaty podczas Gdynia Design Days to “przedbiegi” do konkursu Zoom-Zoom Mazda Design, którego celem jest zaprojektowanie elementu do samochodu i/lub całego auta. Osoba, która otrzyma Grand Prix w konkursie wyjedzie na Mazda Design – spotkanie z udziałem designerów z trzech światowych ośrodków stylu marki oraz staż w pracowni Janusza Kaniewskiego. Do tego sześciu finalistów konkursu zostanie zaproszonych na kreatywne warsztaty projektowania na Lazurowym Wybrzeżu.