Tramwajem po stolicy

  Fabryka Pojazdów Szynowych Spółka z o.o. FPS Cegielski została zwycięzcą przetargu na dostawę 30 sztuk tramwajów wysokopodłogowych dla Warszawy

  FIRMA ENERGOCONTROL jest autorem projektu tramwaju dla FPS Cegielski

  Tramwaj zaprojektowany przez Energocontrol charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, wykonany będzie w technologii interlockingu (profili otwartych zapewniających większą trwałość oraz odporność na korozję). Ponadto wyposażony jest w zderzaki pochłaniające energię zderzenia, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo pasażerów i motorniczego, a ściana czołowa zabezpieczona zostaje przed skutkami kolizji.

  W odróżnieniu od eksploatowanych tramwajów typu 105, pojazd będzie nieco dłuższy oraz będzie miał szersze drzwi (1300 mm). Ergonomiczne, klimatyzowane stanowisko motorniczego, bardziej komfortowe i nowoczesne wnętrze pojazdu, wygodniejsze krzesła to kolejne atuty projektu.

  Dla przypomnienia firma Energocontrol jest również projektantem modernizacji pociągów EZT, które zgłoszone przez ZNTK Nowy Sącz wygrały przetarg rozpisany przez SKM w Warszawie.

  Firma stara się zdobyć wiodącą pozycję w dziedzinie projektowania środków transportu. Poza wspomnianymi konstrukcjami zajmuje się projektowaniem silników spalinowych oraz elementów skrzydeł samolotów pasażerskich dla czołowych koncernów motoryzacyjnych oraz lotniczych na świecie.