Szanowni Państwo

  Dwa miesiące dzielące nas od poprzedniego wydania minęły błyskawicznie. Złożyło się na to z pewnością wiele wydarzeń, nie tylko tych związanych bezpośrednio z naszym wydawnictwem. Na początku marca nasza redakcja brała udział w seminarium Control Engineering Polska; na początku kwietnia trochę czasu zabrały przygotowania do targów Automaticon.

  Życie toczy się jednak dalej. Chociaż tych kilka dni kwietnia pozwoliło chyba wszystkim uświadomić sobie, że życie nie musi obracać się wokół wyścigu, w którym wszyscy uczestniczymy. Świat zatrzymał się na chwilę i pochylił głowę w zadumie nad Ojcem Świętym. I straciły znaczenie rosnące koszty rozwoju gospodarczego, wzrost ceny surowców, notowania giełdowe. Ostatni Automaticon, niemrawy i trochę jakby wyciszony, był tego wyraźnym przykładem…

  I oto kolejny numer naszego pisma. Trafiliśmy do Państwa rąk, coraz częściej otrzymujemy maile i telefony z – tak potrzebnymi w naszym redakcyjnym trudzie – uwagami i sugestiami dotyczącymi kierunku, w którym powinniśmy zmierzać. Zagadnienia poruszane na naszych łamach są uniwersalne dla wszystkich inżynierów projektantów, wszystkich „pozytywnie zakręconych” na punkcie tytułowego „designu”, ale specyfika polskiego rynku stawia przed nami konieczność odpowiedzi na Państwa sugestie. I czynimy w tym kierunku przygotowania.

  W tym numerze znajdą Państwo trochę więcej informacji o dostępnym na naszym rynku oprogramowaniu wspomagającym inżynierów projektantów bądź będącym ich podstawowym narzędziem pracy. Polski przemysł OEM to także komputery, dlatego znajdzie się miejsce na informacje dotyczące pewnych problemów związanych nie tylko z „soft”, ale i hardwarem.

  W ślad za naszym amerykańskim odpowiednikiem (oj, jak nasz wydawca to przeczyta!) prezentujemy prognozy/trendy, których nie sposób nie brać pod uwagę w tym roku.

  I, zgodnie z kalendarzem wydawniczym, odsłonimy „niewidzialne, diaboliczne wyzwania stawiane przed inżynierią”. Innymi słowy, odpowiemy na pytanie: „co ma wspólnego Mumia z hydrauliką”.

  Czekamy na Państwa opinie. Możecie mieć wpływ na kształt magazynu, który ma stać się Waszym pismem, forum wymiany poglądów, myśli, idei, pomysłów i najważniejszych rozwiązań.

  A we wrześniu… pierwszy z planowanych na ten rok raportów, dotyczący oferty oprogramowania dla inżynierów projektantów. Nie boimy się wyzwań.

  W końcu Ktoś powiedział: „Nie lękajcie się!”.