Sumo kolejny raz

14 kwietnia 2007 r. w Poznaniu odbędzie się „Festiwal Robotów – CybAiRBot 2007” połączony z „Międzynarodowymi Zawodami SUMO Robotów”

Organizatorem zawodów jest studenckie Koło Naukowe Studentów Automatyki i Robotyki CybAiR, działające na Politechnice Poznańskiej pod opieką Instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej. Organizacji zawodów patronuje JM Prorektor Politechniki Poznańskiej profesor Tomasz Łodygowski.

Festiwal CybAiRBot ma na celu popularyzację techniki w dziedzinie automatyki i robotyki oraz rozszerzanie świadomości młodych ludzi w zakresie nowoczesnych rozwiązań i technologii w branży automatyki i robotyki. Poprzez tematyczne pokazy, konkursy, dyskusje oraz dobrą zabawę pokazuje alternatywne podejście do nauki. W szczególny sposób jest on skierowany do wszystkich pasjonatów robotyki, którzy chcieliby zaprezentować własne rozwiązania konstrukcyjne z tej dziedziny. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najbardziej oryginalną konstrukcję.

Zawody Sumo Robotów stanowią bezprecedensowe w Polsce wydarzenie o niezwykłym charakterze, ponieważ w rozgrywkach rywalizują autonomiczne, inteligentne roboty mobilne. Poprzednie edycje, które odbyły się w 2004, 2005, 2006 r. (patrz: archiwum Design News) spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zawodników, publiczności i mediów. – Sukces poprzednich zawodów skłonił nas do zorganizowania tym razem międzynarodowej edycji zawodów. Roboty, skonstruowane samodzielnie przez grupy studentów z różnych uczelni, staczają pojedynki zgodnie z regułami walk SUMO. W tym roku zaprosiliśmy również ekipy z Niemiec i Francji – dodają organizatorzy.

www.automatyka.pl