SolidWorks World: “Cenny” i “Inspirujący”

W pierwszej połowie lutego br. odbyło się kolejne światowe spotkanie użytkowników oprogramowania DS SolidWorks. Spotkanie to zostało zorganizowane w ośrodku konferencyjnym Walt Disney® World Swan & Dolphin w Orlando na Florydzie. Konferencji SolidWorks sprzyjała piękna, słoneczna pogoda z temperaturą dochodzącą do 24o C.

Gościem specjalnym SolidWorks World 2009, największej światowej konferencji poświęconej zagadnieniom 3D CAD, był Sir Richard Branson, który jest założycielem Virgin Group oraz znanym filantropem. Na konferencję przybyła rekordowa liczba uczestników – ponad 4000 klientów, partnerów, dystrybutorów i pracowników SolidWorks. Dość licznie przybyli dziennikarze reprezentujący najważniejsze czasopisma i portale techniczne z całego świata.

Tegoroczna konferencja oferowała projektantom i inżynierom wyjątkową możliwość wspólnej pracy w sieci, uczenia się oraz szukania inspiracji w kontaktach z kolegami z całego świata.

Od kiedy używam oprogramowania SolidWorks, autoryzowany sprzedawca, z którym współpracujemy nalegał, żebym pojechała na SolidWorks World – stwierdziła Sara Cheney, dyrektor techniczny Vault Structures w Fort Myers na Florydzie. W końcu zdecydowałam się pojechać tam w tym tygodniu i teraz żałuję, że nie przyjeżdżałam na poprzednie spotkania od 2004 roku. Mogłabym odkryć tak wiele nowych sposobów na ulepszenie produktywności w mojej firmie.

A oto w skrócie kilka najważniejszych punktów konferencji:

  • Krótka prezentacja oprogramowania 3D CAD SolidWorks 2010 pracującego bezpośrednio na projektach Terrafugia i Magenn Power. Firmy te, będące klientami SolidWorks, pokazały projekt latającego samochodu oraz turbiny wiatrowej nowej generacji.
  • Przedstawiciele New Balance i Sony Ericsson wraz ze współzałożycielem oraz dyrektorem grupy wykonawczej DS SolidWorks Jonem Hirschtickiem opisywali jakie wyzwania i sukcesy stały się ich udziałem podczas projektowania produktów codziennego użytku.
  • Hirschtick sprecyzował swoją wizję przyszłości projektowania wspomaganego komputerowo, stwierdzając – Większa część naszej pracy jest nadal przed nami. Przewiduje, iż interfejsy dotykowe, aplikacje oparte o Internet, grafika gier video oraz drukowanie 3D będą miały ogromny wpływ na rozwiązania 3D CAD.
  • Niespodziewani goście Joe Grand i Mike North, twórcy programu „Prototype This!” na Discovery Channel, zademonstrowali swój wynalazek „Stairbot”, który wnosi po schodach ciężki sprzęt strażacki, a także znosi ofiary pożaru. Zaprezentowali również „Gecko Paddles” – „łapy gekona” umożliwiające człowiekowi wspinać się na ściany, tak jak gekon, od którego wynalazek wziął nazwę.
  • Zapaśnik Sumo w pokazie „Will it Break?” poddawał testom miniaturowy różowy skuter – skuter wytrzymał próbę, co uświadamia, jak ważne są testy przeprowadzane w oprogramowaniu SolidWorks Simulation.
  • Ujawnienie pakietu „Sage” wspomagającego stabilność i niezmienność produktów. Będzie on dostępny wraz z kolejną wersją SolidWorks 2010 tej jesieni. Ten nowy produkt pomoże projektantom i inżynierom wyliczać wpływ projektowanych produktów na środowisko ich użytkowania pod względem niezmienności i stabilności ich stanu.
  • Dyrektor generalny DS SolidWorks Jeff Ray podkreślił rolę innowacji w czasie spowolnienia ekonomicznego zauważając, iż takie wynalazki jak nylon, radio samochodowe czy SPAM (puszkowana szynka) zostały wymyślone w czasach Wielkiego Kryzysu. Niepomyślność jest wspaniałą okazją dla rozwoju innowacji – stwierdził Ray.
  • Przyszłoroczna konferencja SolidWorks World 2010 odbedzie się w Anaheim Convention Center, w Anaheim, w Kalifornii.

Więcej informacji z SolidWorks World 2009 na stronie internetowej: http://www.solidworks.com/pages/swworld09/index.html

Najnowsze informacje oraz demonstracje w trybie online można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: www.solidworks.pl