Siemens PLM Software wypuszcza NX 7.0 z „HD3D”

    Siemens PLM Software wprowadza na rynek najnowszą wersję aplikacji NX™ , flagowego rozwiązania firmy służącego do cyfrowego rozwoju produktu. Wraz z NX 7.0 Siemens wprowadza na rynek HD3D, otwarte, intuicyjne środowisko, które pozwoli zespołom ds. rozwoju produktu docenić wartość informacji pochodzących z systemu PLM i znacząco ułatwi podejmowanie kompetentnych i skutecznych decyzji. Ponadto, NX 7.0 wprowadza ulepszenia do Synchronous Technology – cieszącego się uznaniem narzędzia CAD/CAM/CAE, wprowadzonego na rynek w ubiegłym roku przez firmę Siemens PLM Software, umożliwiającego dalsze przyspieszenie realizacji szerokiego spektrum zadań związanych z rozwojem produktu. NX 7  rozszerza również możliwości pracy z wykorzystaniem danych z innych aplikacji CAD.

    Informację o nowej wersji NX ogłoszono 7 października w Paryżu na corocznej konferencji użytkowników Siemens PLM Connection Europe.

    Wprowadzenie Synchronous Technology i wbudowanie jej w NX zdobyło sobie znaczące uznanie nie tylko wśród większości ekspertów CAD/CAM/CAE oraz analityków branżowych, lecz, co ważniejsze, wśród firm, które wprowadziły ją aby podnieść swoją produktywność projektową.  – mówi Joan Hirsch, wiceprezes Product Design Solutions, Siemens PLM Software.

    „Debiutujący dziś NX 7.0 jeszcze bardziej wzmacnia produktywność dzięki rozszerzeniu funkcjonalności Synchronous Technology oraz wprowadzeniu innowacyjnego środowiska HD3D, które pozwoli na wykorzystanie danych z różnych źródeł. Wprowadzamy nowy standard „High-Definition” do analizy wizualnej w procesie rozwoju produktu”.