Retro-car

    Redakcja Design News objęła patronat i jednocześnie sponsoring nad organizowanym przez MDForum konkursem, którego celem było zaprojektowanie nadwozia dla samochodu sportowego. Projekt pod kryptonimem „retro-car” okazał się pracą zwycięską.

    W założeniu miał to być nowoczesny samochód GT (Gran Tourismo – wielka turystyka), z płynnie wkomponowanymi detalami nawiązującymi do lat 30., 40. i 50. ubiegłego stulecia. Te charakterystyczne elementy to duża owalna osłona chłodnicy – tzw. atrapa, wąskie tylne światła. Nazwę samochodu uzasadnia także ogólna bryła samochodu z klasycznymi, ponadczasowymi proporcjami. Jednocześnie linia nadwozia jest dynamiczna i czysta, nie zakłócają jej żadne zbędne przetłoczenia.

    Autor projektu, Arkadiusz Jończyk, ma 29 lat, mieszka w Zabrzu i jest absolwentem  Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Jego pasją jest stylizacja samochodowa, szczególnie fascynuje się kreacją włoskich firm designerskich. Samochody rysuje od dziecka, startował w konkursach stylizacyjnych, zajął m.in. 2. miejsce w konkursie na następcę Fiata Cinquecento, zorganizowanym przez tygodnik „Motor”. Od kilkunastu lat śledzi na bieżąco – za pośrednictwem mediów – wszystkie nowe projekty prezentowane na międzynarodowych salonach samochodowych. Interesuje się także historią motoryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju designu nadwozi – i stąd zapewne pomysł na samochód w stylu retro. Więcej informacji pod adresem: http://www.marosdesign.com/forum/