Remanent

  W Nowy Rok wchodzimy z ósmym wydaniem naszego czasopisma. W styczniu – jakby troszkę więcej o wzornictwie: wypowiedzi, prognozy. Dla równowagi – bardzo obszerna „Akademia” i kontynuacja cyklu „Głębokie zanurzenie”. I nanotechnologia. Znajdą też coś dla siebie, potraktowani w zeszłym miesiącu „po macoszemu”, miłośnicy sztuczek i kruczków w programach cad-owskich. Zabrakło „Kącika projektanta”, ale powróci na nasze łamy już w lutym. Za to mamy wypowiedzi rodzimych ekspertów. Tyle w wyniku remanentu. Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów zagranicznych. Nawet jeśli produkcja okaże się bardziej opłacalna w Azji, u nas zawsze będzie się opłacać lokowanie biur konstrukcyjnych, ośrodków projektowych itp. A to ze względu na… ludzi. Polscy inżynierowie ciężko pracują na swoją zasłużoną opinię. Z pożytkiem dla naszego wizerunku. W końcu naszym towarem eksportowym nie musi być tylko „inżynier hydraulik”, postrach Francuzów. Bez obrazy….

  Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem. Właściwy czas i miejsce. Cała sztuka polega na tym, by te dwa elementy zgrać ze sobą. Nam się chyba udało – zapotrzebowanie na pismo o takim profilu umożliwia nam dalszy rozwój. Rozwijać się – będzie w takim razie naszym malutkim noworocznym postanowieniem..

  A na sąsiedniej stronie znajdziecie Państwo zapowiedź czegoś, co powinno okazać się kamieniem milowym, jeśli chodzi o źródła informacji o elementach, normaliach, prostych i złożonych podzespołach, słowem – o wszystkich produktach na rynku OEM.

  I to tyle tytułem… wspomnianego postanowienia..

  Miłej i owocnej lektury.

  W imieniu zespołu

  redaktor naczelny