Przyjrzyjmy się branży

  Oprogramowanie usprawnia dobór silnika

  Oprogramowanie wspomagające dobór silnika nie zdziała niczego więcej, niż inżynier potrafi zrobić ręcznie, ale odrobina automatyzacji w narzędziach specjalisty na pewno nie zaszkodzi. Dwie z firm oferujących silniki udostępniają za darmo swoje katalogi dla szczególnych wymagań klientów i pomagają dokonać najlepszego wyboru. Przewodnik wyboru trzeciej firmy trzeba, co prawda, kupić, ale w zamian otrzymuje się dostęp do rozszerzonego wachlarza silników i opcji napędu.

  DANAHER MOTIONEERING

  Oprogramowanie Motioneering Application Engine wykorzystuje systemowe podejście do wyboru i sortowania silników bezszczotkowych, siłowników na prąd stały oraz silników krokowych wraz z napędami. Oprogramowanie może przeanalizować wymagania dla określonych zastosowań, jak wałek pociągowy, systemy mechanizmów zębatych, oraz dodać efekty wynikające z ruchu wieloosiowego dla zasilaczy i dobrać uzwojenie bocznikujące. Użytkownicy grupują systemy silników według „projektów”, a następnie wybierają odpowiedni profil ruchu, a system tworzy wykaz zalecanych kombinacji napędu, sterownika i silnika. W celu otrzymania kopii oprogramowania Motioneering należy wejść na stronę http://rbi.ims.ca/4911-514.


  PROGRAM DO DOBORU SILNIKA FIRMY PARKER

  Oprogramowanie sortujące można pobrać do komputera lub otrzymać na płycie CD. Zawiera ono narzędzia pomagające wybrać silniki liniowe lub obrotowe, napędy i sterowniki. Oprogramowanie zawiera przelicznik wyboru i identyfikator numerów części. Modeluje mechanikę systemu i symuluje profile ruchu.

   


  VISUALSIZER Z COPPERHILL TECHNOLOGIES

  Kiedy producenci silników dają za darmo oprogramowanie doboru silników sortujące, użytkownik ma jedynie dostęp do określonych produktów sprzedawcy. Natomiast ta firma sprzedaje oprogramowanie, które pozwala na selekcję silnika i jego dobór. Z bazy danych można uzyskać zalecane silniki, pochodzące z banku wielu producentów. Inżynierowie, chcąc przetestować oprogramowanie, mogą użyć wersji trial, zawierającej wszystkie informacje, z wyjątkiem danych o wytwórcy. Inżynierowie używający oprogramowania VisualSizer wprowadzają charakterystykę swojego systemu napędowego i określają cykl pracy, a potem pozwalają programowi wybrać spośród 3600 możliwych opcji odpowiednie kombinacje silnika i napędu.