Płyty o dużej szerokości pasma transmisji danych dla serwerów telekomunikacyjnych i innych

  AdvancedTCA, architektura przyszłości dla przemysłu telekomunikacyjnego, może znaleźć zastosowanie w wojskowości, a także lotnictwie i kosmonautyce

  Po przebrnięciu przez wyniszczającą, wieloletnią zapaść gospodarczą, wytwórcy sprzętu telekomunikacyjnego mogą się w końcu przygotować na rozpoczęcie wdrażania na wielką skalę wychwalanej Zaawansowanej Architektury Przetwarzania w Telekomunikacji (Advanced Telecom Computing Architecture – AdvancedTCA), w przełącznikach następnej generacji, routerach, stacjach bazowych i w innym sprzęcie telekomunikacyjnym. Jeżeli tak się stanie, to producenci płyt są gotowi. W 2005 roku producenci płyt AdvancedTCA opracowali wiele modeli całe fury nowych produktów o wysokich charakterystykach użytkowych.

  Sprzedawcy sądzą, że istnieje powód, by zakładać rozwój tych nowych rodzajów płyt. Latami udoskonalona architektura obiecuje dostarczenie potężnego impulsu dla zwiększenia szerokości pasma transmisji danych, nie tylko dla sprzętu telekomunikacyjnego, ale też dla urządzeń wojskowych i kosmicznych.

  AdvancedTCA zawiera szereg atrybutów, które są niezbędne w każdej sieci telekomunikacyjnej – twierdzi John Foyer, dyrektor do spraw technicznych w Biurze Technicznym Grupy Wbudowanych Technik Przetwarzania w Komunikacji Motoroli (Motorola Embedded Communications Computing Group’s Technology Office). – Sprawdza się przy przesyłaniu dużej ilości bitów danych do lokalizacji centralnej.

  SERWER KARTOWY MERCURY COMPUTER’S TSA-200

  Oparty na architekturze AdvancedTCA serwer kartowy Momentum Serii TSA-200 firmy Merkury zawiera procesor IBM 970FX, stanowiący 64-bitową implementację rodziny PowerPC, która wspiera szerokozakresowe przetwarzanie danych. Podwójna architektura PowerPC połączona jest z systemem za pośrednictwem chipsetu northbridge produkcji IBM, serii CPC 295, który zawiera interfejs CPU ze sterownikiem, pamięć DDR1 z szyną oraz technologię HyperTransport.


  SERWERY MOTOROLI AVANTELLIS 3000

  Grupa twierdzi, że prawdziwą przewagą jej serwera Avantellis 3000 jest otaczający go pakiet. – Dostajesz kompletny serwer komunikacyjny wraz ze sprzętem i oprogramowaniem dla powszechnie dostępnych platform – zauważa Foyer z Motoroli. Avantellis 3000 integruje w sobie sprzęt AdvancedTCA i zawiera też system operacyjny MontaVista Carrier Grade Linux. Urządzenie jest dostarczane z 12 lub 14 slotami w listwach o wysokości 12U, co pozwala na umieszczenie trzech listew w standardowej półce 42U.


  TELUM ASLP10 MEZZAZINE PRODUKCJI SBS TECHNOLOGIES

  Karta Mezzanine produkcji SBS z architekturą AdvancedTCA jest kartą o pojedynczej szerokości i pełnej wysokości z procesorem. Umieszczony jest na niej procesor Intel Pentium M o niskim poborze mocy i podwójne kanały Gbit Ethernet. Karta została zaprojektowana do takich zadań, jak bezprzewodowa stacja bazowa, pakietowa transmisja głosu, urządzenie dla firm, systemy pomiarowe i testowe i jako serwer kartowy. Procesory pomocnicze zaczynają się od 600 MHz i dochodzą do 2 GHz.