„Przemysłowa jesień” w rozkwicie

Kieleckie targi branży odlewniczej METAL oraz siostrzane wydarzenia skupione wokół wspólnego wydarzenia targowego „Przemysłowa jesień” stanowią unikatową okazję dla krajowych przedsiębiorców do znalezienia nowych kontaktów biznesowych na całym świecie.

„Przemysłowa jesień” to wydarzenie łączące w sobie targi odlewnicze METAL, aluminium i metali nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET, obróbki cieplnej metali HEAT TREATMENT oraz recyklingu metali nieżelaznych RECYKLING. Przy „Przemysłowej jesieni” odbywają się także targi techniki pomiarowej CONTROL-TECH.

Łącznie całe wydarzenie to kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, wypełnionej firmami z całego świata. Trudno więc o lepszą okazję do poszerzenia rynków zbytu, lub zainteresowania swoim produktem „dużych graczy” branży odlewniczej czy innych gałęzi przemysłu.

W tym roku Targi Kielce będą gościć m.in. takie firmy jak: ASK CHEMICALS, GUSS-EX, Huttenes Albertus, Eurocast, WOHR, SGM Magnetics, SUHAIL INDUSTRIAL HOLDING Group czy GEMCO CAST METAL TECHNOLOGY.

Zielona rewolucja

Ze względu na charakter pracy, przemysł odlewniczy jest często pod presją środowisk ekologicznych. Niektóre z zagadnień środowiskowych związanych z przemysłem to – emisja szkodliwych i trujących gazów, pyłów i cząstek oraz wytwarzanie zanieczyszczeń odpadowych. Nie od wczoraj w branży mówi się o potrzebie uczynienia procesów odlewniczych bardziej, lub jeśli to możliwe całkowicie ekologicznymi. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą organizatorzy targów METAL. Przy okazji tegorocznego wydarzenia odbędzie się pierwsze seminarium Foundry Goes Green, podczas którego eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą na temat zażegnania kryzysu ekologicznego
w sektorze odlewniczym.

Poruszane będą takie tematy jak wykorzystanie H2 w procesach odlewniczych do zmniejszenia zużycia energii i odpadów gazowych, cyfryzacja przemysłu 4.0, czy Big-Data. Eksperci przedstawią też swoje propozycje tańszych i bardziej efektownych sposobów na transformację energetyczną w zakładach pracy.

Merytoryczna strona targów

Podczas trwania targów odbędą się także seminaria i konferencje techniczne prowadzone przez instytucje i firmy z Polski i Europy. Przykładem są warsztaty pod nazwą „Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI”. Warsztaty odbędą się na stoisku firmy PCB Service. W ich trakcie pracownicy zademonstrują w jaki sposób można dokonać automatyzacji powtarzalnych badań rentgenowskich wykorzystując do tego celu kabinę rentgenowską XE-S produkcji włoskiej firmy Gilardoni. Będzie to również okazja, aby zobaczyć w praktyce działanie kabiny rentgenowskiej, zabezpieczenia systemu, wykonywanie ekspozycji w ekranowanej kabinie, ustawienia manipulatora itp.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszących wydarzeniach: HEAT TREATMENT , ALUMINIUM & NonFerMet, CONTROL-TECH I RECYKLING, które odbędą się już od 20 do 22 września 2022 roku w Targach Kielce oraz do śledzenia strony: https://www.targikielce.pl/en/metal  i profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/metal-trade-fair/