Mazak prezentuje technologię kształtowania wiązki laserowej na targach EuroBLECH 2022

Wycinanie laserowe wydajne i stabilne jak nigdy dotąd

Targi EuroBLECH 2022 będą sceną premiery dwóch ultranowoczesnych wycinarek laserowych Mazak do obróbki 3D rur, profili oraz arkuszy blach: FG-400 NEO i OPTIPLEX 3015 NEO 15 kW.

FG-400 NEO

Wycinarka FG-400 NEO pozwala na optymalizację produkcji i poprawę wydajności poprzez realizację wielu procesów, w tym cięcia 3D, gwintowania, wiercenia, fazowania i wiercenia w technice „flow drill” w jednej maszynie.

To rozwiązanie sprawdzi się znakomicie w przypadku cięcia rur i profili o dużych gabarytach, w tym kształtowników zamkniętych okrągłych, kwadratowych i prostokątnych, a także dwuteowników, dwuteowników szerokostopowych i kątowników. Połączenie najnowszej głowicy laserowej 3D z obrotami w osiach A i B i technologią lasera światłowodowego gwarantuje stabilną obróbkę skomplikowanych detali i materiałów silnie refleksyjnych, takich jak miedź i mosiądz. System 4 uchwytów zapewnia najwyższą stabilność, zapobiegając odkształcaniu się materiału podczas obróbki.

Maszyna wzbogacona została również w szereg funkcji podnoszących komfort pracy, takich jak nesting części oraz symulacja i monitorowanie procesu obróbki, co pozwala na skrócenie czasu ustawiania i zapewnia nieprzerwaną pracę.

Wycinarka FG-400 NEO została zaprojektowana do zapewnienia najwyższej wydajności cięcia.

OPTIPLEX 3015 NEO 15 kW

OPTIPLEX 3015 NEO 15 kW to najnowsza pozycja w rodzinie wycinarek laserowych OPTIPLEX 2D. Dzięki połączeniu innowacyjnych rozwiązań takich jak najnowszy system sterowania MAZATROL SmoothLx CNC oraz głowica tnąca MCT3, maszyna gwarantuje bardzo dokładne i precyzyjne cięcie arkuszy blach.

Model ten oferuje wiele funkcji automatycznych umożliwiających skrócenie czasu ustawiania (do 95% w porównaniu ze standardowymi wycinarkami laserowymi), w tym automatyczną wymianę dysz oraz automatyczne wykrywanie i pozycjonowanie ogniskowej w celu zwiększenia łatwości obsługi i optymalizacji wydajności wycinania.

Duże przednie i boczne drzwi zapewniają lepszy dostęp do obszaru roboczego, usprawniając operacje załadunku i rozładunku. Kamera centrowania dyszy wyświetla położenie dyszy na ekranie sterownika, umożliwiając operatorowi szybką i wygodną operację centrowania dyszy. Funkcja automatycznego zagnieżdżania wyznacza optymalny rozkład detali na pozostałym materiale.

OPTIPLEX 3015 NEO to najnowsza wycinarka laserowa 2D marki Mazak.

System automatyzacji

Wycinarka OPTIPLEX 3015 NEO 15 kW prezentowana na targach EuroBLECH zintegrowana jest w system automatyzacji CST 3015 z zamontowaną nad stołem wycinarki pojedynczą wieżą wyposażoną w 8 półek umożliwaiających załadunek surowych arkuszy blachy oraz rozładunek wyciętych detali.

Projektujemy z myślą o zrównoważonym rozwoju środowiska

Jako światowy lider produkcji obrabiarek i wycinarek laserowych, firma Yamazaki Mazak dąży usilnie do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne i osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku, co znajduje swoje odzwierciedlenie w realizowanej przez nią inicjatywie “Go Green”.

Działanie obu wycinarek prezentowanych na targach EuroBLECH 2022 opiera się na rewolucyjnych systemach kształtowania wiązki laserowej i technologii Fiber firmy Mazak. Unikalna technologia Beam Shaping automatycznie dostosowuje średnicę wiązki i skupienie energii dla zapewnienia najlepszego rezultatu cięcia różnego rodzaju materiałów.

Technologia Fiber zapewnia znaczne obniżenia kosztów i oszczędności energii (do 60% w porównaniu z wcześniejszymi modelami), dostarczając jednocześnie niezrównaną szybkość i jakość cięcia zarówno grubych, jak i cienkich materiałów.

Mazak zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania na targach EuroBLECH w Hanowerze (Niemcy) na stanowisku D26 w hali 11 w dniach od 25 do 28 października.