PROTECH’06 już za nami

Międzynarodowe Targi Produkcji i Technologii Warszawa, 14-16 listopada 2006 r.

Na tegorocznym, drugim PROTECH- u swoje produkty na stoiskach zaprezentowało 61 wystawców na łącznej powierzchni 2 tys. m2. Liczbę gości, którzy odwiedzili targi, szacuje się na 1 500 osób. W seminariach wzięło udział ponad 350 osób.

W porównaniu z pierwszym PROTECH-em powierzchnia wystawiennicza powiększyła się czterokrotnie, a liczba wystawców aż dwukrotnie. Liczba osób biorących w seminariach również wzrosła.

– PROTECH swoim zasięgiem obejmuje wszystkie aspekty produkcji – od zaprojektowania produktów i systemów, poprzez zarządzanie cyklem życia produktu, systemy IT oraz zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw, po utrzymanie ruchu. Nasze targi dążą do wyeksponowania jak najlepszych pomysłów i praktyk w produkcji, dlatego też targi te są adresowane do wiodących firm przemysłowych, które zaprezentowały się podczas naszej imprezy – powiedział Michael J. Majchrzak, Amerykanin polskiego pochodzenia w trzecim pokoleniu, pomysłodawca i organizator PROTECH-u, który założył wydawnictwo Trade Media International.

Podobnie jak w poprzednim, również w tym roku równolegle do targów i wtym samym miejscu odbyły się seminaria:

  • DESIGNTECH (projektowanie dla mechaniki i elektroniki),
  • MAINTECH (inżynieria i utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych),
  • ROBOTECH (automatyka, sterowanie, oprzyrządowanie, robotyka),
  • SYSTECH (systemy informatyczne wspomagające zarządzanie produkcją), a także – tym razem po raz pierwszy – BIOTECH (innowacje i technologie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym).

Targom towarzyszyło szereg imprez: w tym roku odbyły się m.in. Dni Kariery dla Inżynierów. Przedsiębiorstwa zachodnie pilnie poszukują polskich specjalistów, którzy znają przynajmniej jeden język obcy. Przez 3 dni agencja doradztwa personalnego „Bank Danych o Inżynierach” prowadziła szkolenia dla osób pragnący aktywnie poszukiwać pracy. Miało miejsce także DESIGN Forum, współorganizowane przez Motoryzacyjną Agencję Sierpowscy. Pod nazwą tą kryły się warsztaty dla designerów, a zadaniem ich było opracowanie nowego projektu felgi samochodowej. W zamyśle organizatorów drugiego dnia najlepszy projekt miał zostać przekształcony w model geometryczny, a następnie „wydrukowany” na jednym z urządzeń przeznaczonych do szybkiego prototypowania. Niestety – jury konkursu nie potrafiło wybrać najlepszego projektu. Rozstrzygnięcie nastąpi już po PROTECHU. Może podczas przyszłorocznej edycji zamiar uda się zrealizować zgodnie z założeniami?

Podczas uroczystej kolacji, na zakończenie pierwszego dnia, miało miejsce także rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Konstruktor roku 2006”, a także konkursu „Fabryka roku” organizowanego przez czasopismo Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych. Ale o tym więcej na stronie 17…

(JaS)