I Dni Otwarte: Akademia ITM – CAD/CAM

Przyzwyczajeni do wielkich, niemalże masowych wydarzeń, często nie przywiązujemy wagi do tych organizowanych na mniejszą skalę, dla węższego grona odbiorców. Czy słusznie? Z pewnością nie, o czym mogli doskonale przekonać się wszyscy przybyli na konferencję ITM, zorganizowaną przez Instytut Technologii Maszyn Politechniki Warszawskiej

W budynku przy ul. Narbutta 86, w skromnym wnętrzu, udało się zorganizować konferencję łączącą zarówno pokazy rozwiązań, jak i formę warsztatów. Na Akademię ITM złożyły się panele poświęcone zagadnieniom CAD i CAM, w oparciu o SolidWorks (i SolidCAM) i Autodesk Inventor, prezentacje monitorów dedykowanych do rozwiązań graficznych firmy EIZO, oprogramowania antywirusowego Panda. Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać wykładu poświęconego znaczeniu i roli programów CAD w procesie konstrukcyjnym i późniejszej technologii produkcji.

Dwa pomieszczenia przeznaczono na panele. Tutaj można było też zapoznać się bliżej, wręcz „namacalnie” z rozwiązaniami firmy EIZO

Atrakcją dodatkową było rozlosowanie nagród (m.in. programów antywirusowych) i wręczenie pamiątkowych certyfikatów. Czekamy na następne dni otwarte!

(ms) 

Akademia ITM to cykliczne spotkania, kursy i szkolenia dla studentów, konstruktorów, technologów i innych osób związanych z przemysłem. Podczas jednodniowych tematycznych spotkań prezentowane są konkretne rozwiązania stosowane przez inżynierów w ich codziennej pracy.

www.cim.pw.edu.pl/akademia/