Nowości wydawnicze

EdgeCAM Komputerowe wspomaganie wytwarzania

Minęły dwa lata od ukazania się poprzedniego wydania książki o EdgeCAM. Obecnie doczekaliśmy się jej wznowienia. Opisywany program służy do definicji ścieżek obróbki (kodów NC) na obrabiarki sterowane numerycznie w zakresie frezowania, toczenia i wycinania drutowego. I jest dostępny w polskiej wersji językowej. Do książki dołączono dwa CD: jeden z oprogramowaniem, drugi z przykładami ćwiczeń.

www.edgecam.cad.pl

Autor: Krzysztof Augustyn

Wydawnictwo: Helion 2006

Format: B5, stron: 480

Zawiera CD-ROM 


Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11

W sprzedaży wysyłkowej jest już dostępny nowy podręcznik poświęcony najnowszej wersji Autodesk Inventor. Przedstawiono w nim ponad 200 praktycznych ćwiczeń pozwalających samodzielnie zgłębić tajniki i poznać możliwości programu.

 

Wydawnictwo: ExpertBooks

Autor: Fabian Stasiak

Format: 19,5 x 27 cm

Liczba stron: 810

Zawiera płytę DVD

Cena: 140 zł

e-mail: wydawnictwo@expertbooks.pl 

 


Sprostowanie

Zamieszanie z programami

W numerze październikowym, przy okazji raportu na temat nowoczesnych metod cięcia, postanowiliśmy opublikować zestawienie oprogramowania CAM (a także CAx mogącego generować kod sterujący obrabiarkami) dostępnego na polskim rynku. Zestawienie opieraliśmy na wrześniowym raporcie dotyczącym oprogramowania dla inżynierów-projektantów. Wątpliwości niektórych z Państwa wzbudziło pojawienie się w zestawieniu zarówno NX CAM, jak i UGS Velocity Series. Pod nazwą Velocity kryje się bowiem cały pakiet oprogramowania, w ramach którego dostępny jest także NX CAM Express, ale informacja o tym podczas opracowywania zestawienia – umknęła. Stąd między innymi wyniknęło zamieszanie – za które zainteresowanych przepraszamy.