Program Pomocy Autodesk wspiera projektantów, architektów i inżynierów

Autodesk uruchamia Program Pomocy Autodesk, który wspiera poszukujących pracy architektów, projektantów i inżynierów w utrzymaniu i rozwoju ich kwalifikacji, dzięki czemu będą mogli sprostać wyzwaniom rynku w obecnej sytuacji gospodarczej.

W ramach Programu Pomocy Autodesk udostępnione zostanie oprogramowanie do projektowania, szkolenia oraz zasoby, które pomogą zwolnionym z pracy specjalistom utrwalić i rozszerzyć umiejętności w zakresie technologii 3D. Program oferuje także bezpłatną* licencję studencką na oprogramowanie, która daje dostęp do najnowszych wersji produktów, bezpłatnych szkoleń on-line, a także przygotowanie do uzyskania certyfikatu i egzaminy dostępne po obniżonych cenach.

„Spowolnienie gospodarcze dotknęło niemal każdego, szczególnie w niektórych branżach”, mówi Pete Baxter, senior director, Autodesk Northern Europe. „Autodesk zawsze stara się reagować na potrzeby swoich klientów, a ten program umożliwi im poznawanie na bieżąco nowego oprogramowania, zwiększy ich szansę na znalezienie nowej pracy oraz pozwoli wykorzystywać z pożytkiem czas do chwili, gdy poprawi się sytuacja gospodarcza.”

Program Pomocy Autodesk jest dostępny online poprzez portal www.autodesk.pl/assistance. Użytkownicy portalu mogą skorzystać z następujących możliwości:

Bezpłatna* licencja na oprogramowanie: licencje studenckie na 17 produktów, w tym: AutoCAD, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Inventor Professional i/lub AutoCAD® Civil 3D.

Bezpłatne szkolenie on-line: szkolenie „na żądanie” dostępne 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu dzięki subskrypcji na kursy elektroniczne, Autodesk University on-line i podręcznikom elektronicznym.

Szkolenie bezpośrednie w promocyjnych cenach: ponad 70 Autoryzowanych Sprzedawców Autodesk i Centrów Szkoleniowych Autodesk (ATC®) oferuje szkolenia bezpośrednie w swoich ośrodkach bezpłatnie lub po znacznie obniżonych cenach. Oferty mogą się różnić – szczegółowe informacje można uzyskać w lokalnym centrum ATC lub u sprzedawcy.

Certyfikaty: przygotowanie do uzyskania certyfikatu i egzaminy dostępne po obniżonych cenach, poprzez Autoryzowane Centra Certyfikacyjne.

Bezpłatny dostęp do Autodesk University Online: portal z ponad 1000 zarejestrowanych sesji szkoleniowych.

Program Pomocy Autodesk jest dostępny do 31 marca 2010 r. dla każdego, kto zatrudniony był w branży architektonicznej, inżynieryjnej, projektowej i produkcyjnej, a obecnie pozostaje bez pracy.

Zainteresowane osoby zaproszone są do zarejestrowania się na portalu: www.autodesk.pl/assistance.

W zakładce „Szkolenia” użytkownicy znajdą najbliższe Autoryzowane Centra Szkoleniowe oraz Certyfikacyjne. 

Zasoby i materiały szkoleniowe dla użytkowników są dostępne również na stronie Autodesk University Online (AU Online),polskiej stronie społeczności użytkowników Autodesk Autodesk User Group International, stronach społeczności branżowych industry communities oraz w kanale Autodesk YouTube Channel.