Precyzyjne chwytaki do automatyzacji montażu firmy Schunk

    Chwytak kątowy SWG firmy SCHUNK nadaje się przede wszystkim do zastosowania w czystym środowisku. Z kątem otwarcia 15 stopni na palec oraz czasem zamknięcia i otwarcia równym ułamkowi sekundy, chwytaki te idealnie spełniają wymagania automatyzacji montażu. Mała masa własna od 28 do 450 g i duży moment zacisku od 0,06 do 2,8 Nm umożliwiają także w bardzo dynamicznych systemach wysoką szybkość cykli i efektywną automatyzację procesów.

    Sześć wielkości typoszeregu SWG wyposażonych jest w napęd pneumatyczny działający w dwojaki sposób. Precyzyjna przekładnia zapewnia dokładny, centryczny chwyt, a dzięki sprężynowemu mocowaniu detal pozostanie zamocowany także przy spadku ciśnienia. Lekka i kompaktowa budowa umożliwia rozwiązania manipulacyjne oszczędzające miejsce, w związku z czym jednostki SWG nadają się do zastosowania w ograniczonej przestrzeni roboczej. Elektroniczne czujniki magnetyczne do odczytywania położenia chwytaka montowane są we wpustach obudowy. Chwytaki kątowe SWG można łączyć szeregowo, dzięki czemu do dyspozycji mamy kompaktowe jednostki do zastosowania nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach.

    Chwytaki zasilane są sprężonym powietrzem przy ciśnieniu znamionowym 6 bar. Chwytaki dostarczane są wraz z tulejami centrującymi, niezbędnymi do ich montażu.