Nowa przełomowa technologia drukowania w kolorze: Océ CrystalPoint

  Océ CrystalPoint łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy.

  Prędkość drukowania w tej nowatorskiej technologii jest przynajmniej dwukrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi. Océ CrystalPoint znacznie redukuje koszty ze względu na możliwość korzystania ze zwykłego papieru przy drukowaniu kolorowym. Technologia ta jest przyjazna dla środowiska (nie ma tu emisji ozonu ani przykrego zapachu). Pierwszym produktem opartym na niej jest model Océ ColorWave 600, który firma Océ zaprezentowała po raz pierwszy 7 maja w Holandii.

  To, co najlepsze w druku atramentowym i tonerowym

  Technologia Océ CrystalPoint zmienia diametralnie sposób tworzenia wydruków wielkoformatowych łącząc to, co najlepsze w drukowaniu atramentowym i opartym na tonerze. Przekształca ona toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o wyjątkowo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych punktów obrazu.

  Kolorowe i czarno-białe wydruki na zwykłym, niedrogim papierze

  Pierwszym systemem drukowania, w którym zastosowano nowatorską technologię Océ CrystalPoint jest model Océ ColorWave 600. Dzięki niemu klienci mogą wykonywać kolorowe i czarno-białe wydruki na tańszym i niewymagającym specjalnego przygotowania papierze, a nawet na papierze ekologicznym (wykonanym z makulatury).

  Model Océ ColorWave 600 umożliwia drukowanie na arkuszach A0 w czasie pół minuty, co pozwala klientom korzystającym z dużego formatu na realizowanie wydruków dwukrotnie szybciej niż na konwencjonalnych systemach drukowania atramentowego. Wydruki są natychmiast suche, dzięki czemu możliwa jest ich dalsza obróbka. Jeśli chodzi o wydajność i jakość drukowania, przy wykorzystaniu technologii Océ CrystalPoint nie ma już istotnej różnicy pomiędzy wydrukiem kolorowym i czarno-białym.

  Trwałość przy różnorodnych zastosowaniach

  Wydruki z Océ ColorWave charakteryzują się dużą trwałością nie tylko przy wykorzystywaniu ich w biurach, ale również w różnych innym miejscach np. na budowach. Dodatkowo, użytkownicy systemów informacji geodezyjnej (GIS) z pewnością docenią suche, trwałe i odporne na działanie wody wydruki.

  Brak ozonu i zapachu w procesie drukowania

  Technologia Océ CrystalPoint oferuje także znaczne korzyści w zakresie ochrony środowiska. Mający postać stałą Océ TonerPearls nie powoduje emisji ozonu i zapachów. Sprawia to, że technologia Océ CrystalPoint charakteryzuje się niesłychanie niskim poziomem emisji ubocznych substancji.