Epson® wprowadza do sprzedaży serie SX200 i SX400: urządzenia wielofunkcyjne, które łączą styl z funkcjonalnością

  Nowa linia wielofunkcyjnych urządzeń zawierających drukarkę, skaner i kopiarkę ma niewielkie rozmiary i używa oddzielnych nabojów z atramentem.

  Epson wprowadza do sprzedaży nową serię urządzeń wielofunkcyjnych Stylus SX200 i SX400.

  Drukowanie staje się więc wyjątkowo opłacalne, gdyż użytkownicy muszą wymieniać tylko zużyty kolor, co minimalizuje marnotrawienie atramentu.

  Modele Stylus SX200 i SX400 używają atramentu Epson DURABrite Ultra, zaawansowanej technologii pigmentowej, w której cząsteczki atramentu są zamknięte w ochronnej, żywicznej otoczce. Dzięki temu atrament jest odporny na wodę, rozmazanie oraz blaknięcie, a tym samym oferuje doskonałą jakość tekstu oraz zdjęć.

  Modele SX200 i SX400 umożliwiają drukowanie bez komputera przy użyciu arkusza indeksu, wbudowanego gniazda na karty pamięci albo funkcji PictBridge. Urządzenia z serii SX400 zawierają 6,3-centrymetrowy ekran LCD, który upraszcza nawigację po opcjach druku i pozwala przeglądać oraz drukować fotografie bez włączania komputera.

  Stylus SX200 i SX400 oferują szybkość druku sięgającą 34 stron na minutę w czerni i bieli oraz w kolorze.

  Oba modele są wyposażone w technologię Epson PhotoEnhance, która pomaga użytkownikom uzyskać optymalną jakość zdjęć. Fotografi e przedstawiające odcienie skóry, krajobrazy i sylwetki na tle nieba są wykrywane automatycznie i drukowane ze skorygowanymi ustawieniami koloru, które polepszają tony i kontrasty. Dołączono również oprogramowanie Epson Easy Photo Print, które ułatwia usuwanie efektu czerwonych oczu.

  Stylus SX200 i SX400 zawierają wbudowany skaner o rozdzielczości 1200 dpi, który zapewnia szybkie i dobre jakościowo skanowanie obrazów i dokumentów tekstowych. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć kopie w trybie autonomicznym albo skanować do komputera, a funkcja Epson Easy Photo Fix pozwala przywrócić kolory, usunąć kurz i skorygować przeciwświatło na spłowiałych fotografiach. Dołączono też oprogramowanie OCR ABBYY FineReader® Optical Character, które ułatwia skanowanie i edycję tekstu.

  Urządzenia Stylus SX200 i SX400 są zgodne z normą ENERGY STAR®, która ma na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z użyciem jego produktów. Do najnowszych funkcji oszczędzających energię należy automatyczne przełączanie drukarki w stan gotowości, które ogranicza zużycie prądu i koszty druku.