Nowy tablet graficzny ThinkPad X60

  Firma Lenovo zaprezentowała nowy tablet ThinkPad X60, który dzięki wprowadzonym innowacjom w dziedzinie przenośności i wydajności zdaje się być optymalnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników

  Klienci mają do wyboru dwa nowe ekrany i wiele innych, innowacyjnych funkcji, takich jak np. dynamiczne obracanie obrazu. Wyświetlacz w tablecie ThinkPad X60 oferuje bowiem dwie połączone ze sobą funkcje MultiView/MultiTouch, dzięki którym użytkownicy mogą pracować z komputerem w bardziej naturalny sposób w każdym otoczeniu – w biurze bądź w terenie.

  Nowy ekran MultiView o przekątnej 12 cali pokryty jest specjalną warstwą przeciwodblaskową i jest przystosowany do działania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, dzięki czemu czytelność obrazu w każdych warunkach ulega zdecydowanej poprawie. Ponadto, posiada on nową funkcję MultiTouch, pozwalającą sterować kursorem za pomocą piórka lub palca, co sprawia, że interakcja z tabletem ThinkPad staje się wyjątkowo naturalna.

  Jak podaje IDC, sprzedaż tabletów PC osiągnie w tym roku milion sztuk, a do 2010 r. wzrośnie do ponad 4 milionów sztuk rocznie. Tablety zostają doceniane w coraz większej liczbie branż.

  – Podczas ostatniej ankiety, obejmującej cały ośrodek akademicki, okazało się, że 90 procent studentów uważa, że technologie komputerowe wzbogacają proces nauki – powiedział Philip Lombardi, dyrektor ds. komputeryzacji uczelni i usług medialnych w Bryant University. – Badanie ujawniło również, że studenci woleliby korzystać z tabletów zamiast z tradycyjnych notebooków, ponieważ są one lżejsze i pozwalają łatwiej sporządzać notatki. W zeszłym roku, w ramach programu pilotażowego, grupa studentów pierwszego roku psychologii korzystała z tabletów Lenovo podczas przeprowadzania ankiet i gromadzenia danych. Naszym celem jest udostępnienie tej technologii większej liczbie studentów na różnych kierunkach, ponieważ znakomicie uzupełnia ona ich aktywność akademicką.

  Tablety ThinkPad X60 są wyposażone w opatentowaną przez Lenovo funkcję Active Rotate. Dzięki Active Rotate, ekran natychmiast ustawia się we właściwym w stosunku do użytkownika kierunku, niezależnie od tego, jak zostanie obrócony. W konstrukcji tabletu ThinkPad X60 nacisk położono również na udoskonalenie tradycyjnych mechanizmów tabletu, takich jak przyrządy nawigacyjne i piórko. W nowym modelu przeprojektowano pokrętło nawigacyjne, dzięki czemu poruszanie się w czterech kierunkach jest łatwiejsze. Gdy orientacja ekranu zmienia się, dzięki działaniu funkcji Active Rotate, zmieniają się również kierunki przypisane klawiszom, dzięki czemu „góra” zawsze oznacza „górę”. Zmieniono piórko, które ma teraz bardziej naturalny kształt i jest trwalsze. Automatycznie wychodzi z trybu uśpienia w momencie, gdy użytkownik wysunie je z uchwytu. Ulepszony, cyfrowy mikrofon został przeniesiony na przedni profil obudowy. Umożliwia precyzyjne rozpoznawanie głosu, kompletując listę usprawnień sensorycznych, jakie wprowadzano w tablecie ThinkPad X60.

  – Tablet Lenovo ThinkPad X60 łączy zalety notebooków i urządzeń obsługiwanych piórkiem – powiedział Jan Sobieszczański, Dyrektor Handlowy Lenovo Technology Polska. – Pełen jest nowatorskich rozwiązań, których potrzebują nasi Klienci. Oferuje m.in. nowe warianty wyświetlacza i możliwości sprzętowe, a także ulepszone rozwiązania sensoryczne, poprawiające komfort użytkowania.

  Tablet ThinkPad X60 wyróżnia się także wyższą wydajnością. W stosunku do poprzednich tabletów Lenovo, zwiększono pojemność pamięci i dysku twardego oraz wydłużono czas pracy na bateriach. Wybrane modele tabletów ThinkPad X60 wyposażono w obsługę technologii bezprzewodowej nowej generacji – 802.11n – oraz wbudowane karty WWAN. Użytkownicy tabletów Think- Pad X60 są również gotowi na nowy system operacyjny. Wiele modeli z tej rodziny oznaczonych jest jako Windows Vista Capable, a niektóre jako Vista Premium Ready.

  ThinkPad X60 pojawi się w sprzedaży na początku stycznia 2007.

  www.lenovo.com.pl