Nowe produkty i technologie

  Świat coraz bardziej staje się miejscem połączonym jedną siecią. Technologie bezprzewodowe w dużej mierze ułatwiają łączenie ze sobą wielu elementów, dając użytkownikom więcej opcji rozrywki, oszczędzając jednocześnie energię.

  Telemaniacy przejmują kontrolę w każdym pokoju

  Telemaniacy mogą rozszerzyć zasięg swojej kontroli daleko poza telewizor, sterując wszystkimi systemami audio, oświetleniem, systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz zabezpieczeniami, a także systemami kina domowego. Technologie zdalnego sterowania oferują różnorodność ręcznych oraz mocowanych do ściany urządzeń sterujących, modułów nadająco-odbiorczych oraz procesorów systemowych, które mogą być zintegrowane z szerokim wachlarzem produktów. Urządzenia łączą się, wykorzystując standard ZigBee. Połączenia bezprzewodowe są obsługiwane przez urządzenie sterujące EM250 ZigBee firmy Ember oraz oprogramowanie sieciowe Ember-ZNet PRO. Pilot zdalnego sterowania firmy RTI, wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, ułatwia zarządzanie urządzeniami, aby użytkownicy mogli skoncentrować się na odpoczynku.

  Poszerzanie zasięgu radia

  Radio internetowe oferuje niezwykle szeroki wybór stacji, ale możliwość połączenia z nimi ograniczona jest często do pomieszczeń, w których znajduje się komputer. Internet Radio R227 firmy Sanyo rozwiązuje ten problem dzięki wykorzystaniu połączeń Wi-Fi lub Ethernet, poszerzających ofertę konwencjonalnych audycji FM. Odtwarzacz z zegarem oferuje osiem możliwości wstępnego ustawienia stacji internetowych oraz możliwość dokonania ośmiu ustawień FM. Ponadto, transmisje strumieniowe wykorzystywane w Internecie eliminują problemy powstające na obrzeżach sygnału, gdzie jest on słaby. Co więcej, sieciowe pliki audio mogą być odtwarzane poprzez radio, które kosztuje 169,99 USD. Kłopot z ustawieniem zegara, który należy przestawić przynajmniej dwa razy do roku, jest wyeliminowany dzięki ustawieniom przesyłanym przez sieć.

  Dotrzeć do serca lekkoatletyki

  Wyniki sportowe są coraz lepsze dzięki zaawansowanej elektronice. Najnowsze narzędzie pochodzi z Polar i wykorzystuje technologię Bluetooth, by umożliwić trenerom monitorowanie tętna nawet u 28 lekkoatletów. Urządzenie może zapisać dane tętna z łącznego okresu nawet do 48 godzin aktywności, pozwalając trenerom i naukowcom porównywać reakcje organizmu w różnych warunkach. System Polar Team2 zbiera dane z okresu do 30 godzin i z odległości wynoszących do 100 m, nawet pod wodą. Członkowie drużyny noszą czujniki wyposażone w mikroukłady BlueCore4 firmy CSR, które przesyłają dane do platformy Bluetooth Access Server firmy Bluegiga Technologies.

  Sknera mocy monitoruje domowy miernik elektryczny

  Oszczędzanie energii staje się nie tylko modne, ale i korzystne. LS Research zapewnia pomoc osobom, które chcą zrobić coś więcej, niż jedynie wymienić żarówki na oszczędne. Urządzenie monitorujące współczynnik zużycia energii Rate$aver to bezprzewodowy, mocowany w domu wyświetlacz, który pokazuje dane zużycia energii rejestrowane przez domowy miernik poboru mocy. Urządzenie samo w sobie jest sknerą, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, gdyż może działać nawet przez dwa lata na dwóch bateriach typu AA (klasycznych paluszkach). Zastosowano w nim również nowatorską technologię wyświetlania, która sprawia, że dane są widoczne nawet po wyłączeniu zasilania. W urządzeniu zastosowano standard ZigBee, wykorzystujący wzmacniacz mocy 100 mW, który jest wystarczający dla większości domów bez potrzeby stosowania wzmacniaka.

  Hotele łączą się, by oszczędzić energię

  Rosnące koszty energii stanowią podwójne utrapienie dla hoteli, które w dobie kryzysu odwiedzane są przez mniejszą liczbę klientów. Sterownik ZigBee firmy Control4 pozwala kierownikom i gościom zarządzać umieszczonymi w pokojach telewizorami, usługą video na żądanie, muzyką, inteligentnym oświetleniem, temperaturą i systemami zabezpieczeń. Hotelarze mogą zmniejszyć straty energii, regulując oświetlenie oraz systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zależnie od tego, czy pokój jest zajęty. Sygnały radiowe sterownika apartamentem SC-200 umożliwiają gościom sterowanie telewizorem i innym sprzętem, bez problemów związanych z linią widzenia. Ponadto urządzenie pomaga przyciągnąć gości, dzięki możliwości dopasowania apartamentu do ich własnych potrzeb poprzez zastosowanie wejść MP3 i USB, a także obecność złącza Wi-Fi. Co więcej, korzystanie z pojedynczego urządzenia sterującego do zarządzania oświetleniem, temperaturą i telewizorem, upraszcza życie użytkownikowi.