„Napędzany” Aliasem oraz Inventorem…

Amerykańska firma motoryzacyjna Palumbo Motorcar (www.palumbocars.com), zajmująca się projektowaniem oraz produkcją nowatorskich samochodów, wykorzystuje oprogramowanie Autodesk Inventor i Autodesk Alias Studio do projektowania wysokiej jakości przyjaznego dla środowiska prototypu samochodu, nazwanego Palumbo M-80

Palumbo M-80, wyposażony w hybrydowy napęd gazowo-elektryczny, chociaż plasuje się na rynku samochodów luksusowych, nie tylko rozwija dużą prędkość i dysponuje ogromym przyspieszeniem, ale także cechuje się ekonomią eksploatacji i niewielkim wpływem na środowisko.

  

TO JESZCZE tylko wizualizacja, ale zarazem… cyfrowy prototyp

Zarówno oprogramowanie Autodesk Inventor, jak i AliasStudio odegrały kluczową rolę w projektowaniu koncepcyjnym, tworzeniu dokumentacji oraz komponentów dla samochodu Palumbo M-80. Inventor, zdaniem przedstawicieli firmy, okazał się najlepszym wyborem dla stworzenia trójwymiarowego projektu Palumbo, zapewniając kompleksowy i zintegrowany zestaw narzędzi do tworzenia projektu 3D i dokumentacji oraz projektowania systemów przewodów oraz weryfikacji projektu. Z kolei AliasStudio dostarczył Palumbo kompletny zestaw narzędzi wykorzystywanych w procesie projektowania koncepcyjnego, łącząc wszystkie obszary niezbędne do określenia kształtu oraz komunikacji, od szkiców i koncepcji poprzez modelowanie komponentów po wizualizację, w ramach jednego intuicyjnego środowiska pracy.

Palumbo jest jednym z klientów czerpiących korzyści z kompleksowych rozwiązań Autodesk. Najnowsze z nich redefiniują proces projektowania poprzez wspieranie oraz łączenie dziedzin związanych z cyfrowym tworzeniem produktów, począwszy od wzornictwa przemysłowego po zagadnienia mechaniczne, elektryczno-inżynieryjne oraz produkcję.

– Wykorzystanie AliasStudio do pokazania i modyfikowania nowych koncepcji w 3D przyczyniło się do optymalizacji naszego procesu projektowania – mówi Joe Palumbo, prezes Palumbo Motorcar. – Łatwość użytkowania oraz jakość modelowania powierzchni sprawiają, że proces projektowania jest szybszy, zmniejszając tym samym ryzyko zmian bądź utraty naszych oryginalnych koncepcji projektowych.

Palumbo Motorcar może przenosić swoje rysunki z AliasStudio do Autodesk Inventor w celu tworzenia trójwymiarowych prototypów cyfrowych. Pozwala to nie tylko lepiej prezentować zamysł projektanta, ale również umożliwia zespołowi projektowemu wprowadzanie zmian – dotyczących funkcjonalności – na wcześniejszym etapie procesu.

– Dzięki oprogramowaniu Autodesk Inventor jesteśmy w stanie kontrolować oraz modyfikować nasze projekty przed ich urzeczywistnieniem, sprawdzając wykonalność naszego projektu oraz decyzje techniczne już na etapie prac – stwierdził Jason Palumbo, współzałożyciel oraz dyrektor ds. technicznych Palumbo Motorcar.

– Wśród czołowych firm obserwujemy nasilający się trend włączania do swojej polityki korporacyjnej zasad ekologii oraz tworzenia produktów bezpiecznych dla środowiska – mówi Robert „Buzz” Kross, wiceprezes i szef działu rozwiązań dla przemysłu w Autodesk. – Cieszymy się, że nasze technologie wizualizacji, symulacji i analizy pomagają Palumbo Motorcar zredefiniować projekt samochodu koncepcyjnego Palumbo M-80.

Kluczowy partner Autodesk w stanie Wisconsin – firma MasterGraphics, przeprowadziła dla Palumbo Motorcar szkolenie pozwalające firmie na całkowite czerpanie korzyści z rozwiązań Autodesk dla przemysłu.

– Mimo iż jesteśmy małą, dopiero rozwijającą się firmą, dzięki bogatym zasobom szkoleniowym dostępnym dla oprogramowania AliasStudio oraz Inventor, jesteśmy w stanie w krótkim czasie w pełni wykorzystać możliwości projektowania trójwymiarowego – stwierdził Jason Palumbo. – Inwestycja zwróciła się wielokrotnie pod względem zysków produkcyjnych oraz przybliżyła nas do naszej wizji dostarczania wysokiej jakości samochodów sportowych, przyjaznych dla środowiska.

www.autodesk.com,

www.autodesk.pl

Palumbo Motorcar Company of America zajmuje się projektowaniem oraz produkcją samochodów, skupiając się na samochodach sportowych przyjaznych dla środowiska. Filozofią firmy jest mierzenie sukcesu nie tylko poprzez osiągane zyski, ale również poprzez wkład w społeczeństwo – wytwarzanie najpiękniejszych na świecie samochodów sportowych oraz promowanie czystego środowiska