Najlepsze oferty na rynku urządzeń technicznych, kwiecień 2008

  Najlepsze oferty na rynku urządzeń technicznych

  • Elektronika
  • Hydraulika
  • Materiały
  • Czujniki

  ELEKTRONIKA


  DATASENSOR SR21 FIRMY IDEC

  Najszybszy na rynku

  Sterowane mikroprocesorem czujniki widełkowe SR21 charakteryzują się szczeliną o szerokości 2 mm, wysoką 12 bitową rozdzielczością i krótkim 20-to mikro-sekundowym czasem reakcji. Oznacza to, że etykiety mogą być podawane z dużą częstotliwością sięgającą 25 kHz, przy jednoczesnym utrzymaniu spójnych wyników. 


  POSITEK X111 FIRMY EVERIGHT

  Bezpieczny liniowy czujnik położenia

  Urządzenie certyfikowane zgodnie z dyrektywą ATEX według EEX ia IIC TA (TA = – 40° do 80° C), normą równoważną z Amerykańską Klasą 1, Rozdz. 1, Grupy B, C, D, X111, jest najsolidniejszym na Świecie, iskrobezpiecznym liniowym czujnikiem położenia/ przemieszczania w zakresie pomiarowym od 50 do 800 mm.. X111, stworzony i skalibrowany dla zakresu pomiarowego użytkownika, jest liniowy, powtarzalny i oferowany w różnorodnych konfiguracjach montażowych.

  Everight Precision Technologies 


  ODPORNY NA WSTRZĄSY PRZETWORNIK DC/DC 2 KW FIRMY ABSOPULSE ELECTRONICS

  Do zastosowania w przemyśle kolejowym i pokrewnych

  Przetwornik (HVI 2K-750/24) dc/dc, o wysokim napięciu wejściowym, wytwarza moc wyjściową 2 kW dzięki wykorzystaniu sprawdzonej w praktyce topologii projektowej. Urządzenie akceptuje napięcie wejściowe dc 750 V (w zakresie od 525 do 975 V dc), które stanowi typowe napięcie trakcyjne dla pojazdów transportu masowego takich jak: tramwaje, metro, pociągi kolei wąskotorowych, jak również lokomotywy górnicze.

  Absopulse Electronics 


  NISKOPROFILOWY PRZYSPIESZENIOMIERZ FIRMY DYTRAN

  Przeznaczony do wykonywania pomiarów wibracji podwodnych

  Nowy przyspieszeniomierz firmy Dytran ma zakres 500g, 10mV/g, otwór montażowy przelotowy, 3 m. integralnego kabla z wtyczką typu BNC i jest zanurzalny. Jest odporny na ciśnienie pod wodą do maksymalnie 12 barów.

  Dytran Instruments 


  HYDRAULIKA 


  REGULOWANA PŁASKA DYSZA POWIETRZNA FIRMY EXAIR

  Ogromna siła uderzeniowa

  Nowa 50 mm Dysza Powietrzna High Power Super firmy EXAIR, zamontowana 300 mm od celu, wytwarza płaski 50 mm. strumień powietrza, z ogromną siłą uderzeniową wynoszącą 1 kG. Regulowana siła jest trzy razy większa aniżeli ta, która charakteryzuje zwykłe dysze powietrzne.

  EXAIR 


  WAVESEAL® FIRMY SKF

  Rozwiązania uszczelniania wału o niskim współczynniku tarcia

  Rozwiązania uszczelniania wału firmy SKF® o niskim współczynniku tarcia charakteryzują się specjalnie wymodelowanym dzióbkiem, który tworzy sinusoidalny, lub falisty, profil wokół powierzchni wału. Ten unikatowy profil umożliwia ponowne wtłaczanie smaru do łożyska w celu optymalizacji retencji smaru.

  SKF USA 


  MATERIAŁY


  ZŁĄCZA SILIKONOWE FIRMY RINO

  Połączone z piastami, bezluzowe

  Część silikonowa połączona jest z piastami i jest bezluzowa. Oznacza to, że wały są elektrycznie odizolowane, a silikon charakteryzuje się wytrzymałością cieplną w przedziale od -50° do 150° C. Złącze posiada charakterystykę miękkiego startu/stopu i dostępne jest w trzech różnych rozmiarach z otworami mierzącymi minimum ø4,4 mm – do maksimum ø19 mm.

  Rino Industries 


  JEDNORZĘDOWE ROZGAŁĘŹNIKI PNEUMATYCZNE FIRMY CLIPPARD

  Zaprojektowane z dolnym T-rowkiem

  Nowa seria jest unikatowo zaprojektowana z dolnym T-rowkiem, który umożliwia szybką i bezpieczną instalację. Dostępne są modele 4-, 6-, 8- lub 10-stacyjne. Nowe rozgałęźniki pneumatyczne zapewniają łatwe dojście dla zaworów grupowych, armatury czy elementów pneumatycznych.

  Clippard Instrument Lab. 


  CZUJNIKI 


  PNEUMATYKA OFEROWANA PRZEZ FIRMĘ BOSCH

  AS5 poszerza rodzinę stacji przygotowania powietrza serii AS.

  Dzięki urządzeniom serii AS5 Rexroth poszerza rodzinę AS o produkty o dużym zakresie przepływu. Regulator AS5 o szerokości tylko 84 mm oferuje przepływ do 7.500 l/min. AS5 jest dostępny z ¾- oraz 1-calowym gwintem typu BSPP i NPTF. Seria AS3 z modułem o szerokości 64 mm charakteryzuje się przepływem do 4.500 l/min i ³/8 – lub ½-calowym gwintem. Najbardziej zwarta seria, AS2, o szerokości 51 mm i ¼- lub ³/8 – calowym gwintem dostosowana jest do przepływu o wartości do 2.600 l/min.

  Bosch Rexroth 


  SERIA ZBX FIRMY KERK

  Precyzyjna dokładność pozycjonowania

  Standardowe urządzenie ZBX firmy Kerk wykorzystuje opatentowaną samosmarującą nakrętkę z poliacetalu, ze wstępnie promieniowo obciążoną nakrętką na śrubie ze stali nierdzewnej 303. Zestaw ZBX oferuje wyjątkową stabilność przenoszonych momentów obrotowych oraz wysoką powtarzalność, przy ruchu wzdłużnym w obydwu kierunkach, dzięki możliwości wykorzystywania unikalnej funkcji przekazywania obciążenia.

  Kerk Motion Products 


  UNIWERSALNE CHWYTAKI JGZ FIRMY SCHUNK

  Nowy chwytak centryczny

  Trójszczękowe chwytaki JGZ, dostępne w rozmiarach od 64 do 160, charakteryzują się dużym tłokiem, kinematyką hakowo-klinową oraz T-rowkiem i osiągają siłę chwytu od 59 do 827 kG na każdą szczękę. Skok każdej szczęki regulowany jest w zakresie od 6 do 16 mm. W celu monitorowania położenia chwytaki mogą być wyposażone w dodatkowe czujniki. Dostępny jest szereg akcesoriów takich jak zawory podtrzymywania ciśnienia, półfabrykaty końcówek chwytnych, jak również szybkozmienny system szczękowy.

  Schunk  


  SilverPak 23D firmy Lin

  Silnik krokowy o dużym momencie obrotowym w klasie NEMA 23

  Silnik krokowy SilverPak 23D o dużym momencie obrotowym w klasie NEMA 23 posiada wbudowany sterownik mikrokrokowy. Nowa wersja SilverPak 23D wyposażona została w dodatkowe elementy takie jak zwiększony zakres napięciowy oraz możliwość użycia nowego modułu konfiguracyjnego firmy Lin.

  Lin Engineering