GE FANUC podnosi poprzeczkę szybkości jednostek centralnych

    Trzykrotnie szybszy od CPU310, dwukrotnie szybszy od CPU374, tak w jednym zdaniu można scharakteryzować najnowsze dzieło inżynierów firmy GE Fanuc, jednostkę centralną CPU320 dla kontrolera PACSystems RX3i.

    Nowy moduł oparty na procesorze Intel klasy M taktowany zegarem 1 GHz otwiera nowe możliwości w realizacji systemów sterowania, w których wymagana jest bardzo duża moc obliczeniowa procesora przy równoczesnej gwarancji dużej prędkości przetwarzania danych. Aby nie ograniczać programistów w tworzeniu rozbudowanych aplikacji nowa jednostka centralna została wyposażona w 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci Flash, gdzie prócz samego programu sterującego można umieszczać inne dokumenty (np. doc, pdf) na przykład w celu zapisu dokumentacji budowanego systemu.

    Nowe CPU320 programowane jest przy użyciu Proficy ME Logic Developer PLC w wersji Professional v. 5.7. Przy tworzeniu aplikacji programista w zależności od charakteru aplikacji ma możliwość korzystania z języków LD, ST, FBD i C.

    Rozbudowane zasoby jednostki centralnej powodują, że może ona znaleźć zastosowanie w aplikacjach związanych z prowadzeniem procesów ciągłych z dużą ilością układów regulacji czy też w przemyśle maszynowym, gdzie w połączeniu z rozwiązaniem Motion będzie realizować zadania szybkiego i precyzyjnego pozycjonowania.