Mów mi Zoe

  Mały samochód miejski wysokiej klasy

  Najnowsze dziecko koncernu Renault, Zoe – to mały samochodzik miejski, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na kompaktowe, atrakcyjne i dynamiczne auto. Jego sylwetka łączy proste linie z opływowymi kształtami. Nowatorska asymetria luksusowego wnętrza zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni, w której przewidziano miejsce na 3 fotele oraz pojemny bagażnik

  Zoe jest realizacją wizji małego, dynamicznego, a przy tym – luksusowego samochodu miejskiego. – Zoe to samochód projektowany z myślą o życiu w mieście. Wiadomo, że jeden samochód przewozi średnio 1,4 pasażera, ale zmniejszenie liczby miejsc w samochodzie do dwóch jest odbierane jako ograniczenie – wyjaśnia Patrick le Quemenet, prezes ds. designu Renault. – Dlatego Zoe oferuje trzy pełnowymiarowe miejsca, a bagażnik umieszczono w nim za siedzeniem kierowcy, co zapewnia kompaktową konstrukcję całości.

  – Zoe jest kolejnym przykładem koncepcji „Touch Design”, która przed wprowadzeniem do modeli seryjnych została po raz pierwszy zastosowana w modelu Talisman w 2001 roku.

  na podstawie materiałów prasowych Renault Polska

  Fot. Renault Polska