Mobilne centra danych Emerson Network Power

Firma Emerson Network Power zaprojektowała i stworzyła w pełni wyposażone mobilne centrum danych, które wyruszy w tournee po Europie.

Celem inicjatywy jest realizacja “wizyt domowych” w europejskich firmach by zaprezentować kompleksowe usługi w zakresie bezpieczeństwa środowisk IT bez najmniejszego kompromisu względem wydajności obliczeniowej. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa będą miały okazję do oceny korzyści wynikających z wykorzystania zintegrowanej platformy business continuity obejmującej zabezpieczenia zasilania i dystrybucji mocy, systemy klimatyzacji precyzyjnej, szafy rack i racki oraz systemy monitoringu. Wszystkie te elementy w połączeniu z usługami nie mają odpowiednika w Europie.

Infrastruktura zawarta w mobilnym centrum danych integruje wszystkie najbardziej innowacyjne rozwiązania Emerson Network Power, od racków Knurr MiracelPlus przez jednostki zasilaczy Liebert GXT, Liebert PSI i nowe UPS Liebert APM,  przez listwy zasilające Liebert MPX, jednostki klimatyzacji precyzyjnej typu Liebert CRV, po rozwiązania służące do monitoringu i zarządzania infrastrukturą Avocent oraz software od A do Z.

Pierwszym miastem docelowym mobilnego centrum danych Emerson Network Power będzie w dniach 23 maja (niedziela) – 3 lipca (czwartek) Paryż, Francja. Następnie, wyruszy do Hiszpanii, zatrzymując się w Madrycie w dniach od 14 (poniedziałek) do 18 (piątek) lipca 2010.