Kształt bez ograniczeń. Bianor rozwinął technologię Rotary Blow Moulding

    Bianor odniósł kolejny sukces we wdrażaniu pionierskich rozwiązań wytwórczych. Unowocześnił technologię Rotary Blow Moulding wykorzystywaną dotychczas w produkcji plastikowych butelek. Umożliwił w ten sposób wytwarzanie artykułów, o kształtach nieosiągalnych do tej pory metodą standardowego wtrysku. Nowe rozwiązanie zwiększa zarazem wartość estetyczną wyrobów w porównaniu do tych, które wytwarzane są tradycyjnymi technikami formowania tworzyw sztucznych.

    Nowa technologia Bianor spotkała się z dużym zainteresowaniem koncernu Philips. Wynikiem współpracy obu firm jest lampa w kształcie kuli – „Living Colors” – wytworzona z tańszego i bezpieczniejszego od szkła, za to świetnie je imitującego kopolimeru. Oprócz perfekcyjnego wykonania lampa charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

    Bianor Rotary Blow Moulding może być zastosowany w wielu realizacjach produkcyjnych, poczynając od opakowań kosmetyków oraz nietłukących się naczyń kuchennych, a kończąc na wyświetlaczach oraz częściach sprzętu AGD. W czasach gdy nie tylko jakość produktu, ale również jego oryginalny kształt i wygląd przesądzają o jego sukcesie, nowa technologia firmy Bianor jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalnego rynku.

    Kluczowym elementem procesu jest kontrolowany rozdmuch częściowo utwardzonego tworzywa w formie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie kształtu nieosiągalnego dotychczasowymi metodami np. w wyrobach grubościennych o wklęsłych kształtach. Technologia oraz zastosowany surowiec pozwalają na wytworzenie produktów przeźroczystych i barwionych (o dowolnym stopniu przeźroczystości), malowanych, galwanizowanych lub dekorowanych w inny sposób.

    Więcej informacji na stronie: www.bianor.pl/