Kopiowanie wielkich plików danych z programów CAD 3D

  Oto sposób zmniejszania wielkości potężnych plików – bez utraty jakichkolwiek szczegółów

  Gdy świat zaczął rozwijać się w kierunku projektowania części i zespołów w programach CAD 3D, konstruktorzy musieli zacząć radzić sobie z plikami CAD o wielkościach mierzonych w megabajtach, a czasami w gigabajtach. Inżynierowie nauczyli się jak postępować z rozmiarami plików w wewnętrznym firmowym obiegu, ale co zrobić, gdy trzeba wysłać i przetransmitować te same dane do innego biura projektów, innych biur krajowych lub do kolejnych użytkowników, a nie można sobie pozwolić na brak zabezpieczeń serwera FTP? W jaki sposób przekazać odbiorcom taki poziom szczegółów, aby projekt był zrozumiały? Wypalać płytę i wysyłać zaufanego kuriera?

  Lattice3D wprowadził serię konwerterów CAD współpracujących ze wszystkimi najważniejszymi systemami CAD kompresujących pliki 3D do ok. 2% ich oryginalnej wielkości. Co więcej, firma twierdzi, że osiąga taką kompresję bez utraty jakości danych.

  Jeżeli posiadasz konwerter Lattice3D CAD, twój plik jest tłumaczony do formatu XVL. Nagle 10-megabajtowy plik zajmuje mniej niż 500 kilobajtów przestrzeni dyskowej – pozwalając na łatwe przesłanie go przy pomocy poczty elektronicznej e-mail, szybsze przekazywanie w sieci, itd.

  Czy możemy prosić o zaprezentowanie prawdziwych plików 3D?

  Poniżej przedstawiamy zestawienie rysunków wygenerowanych za pomocą Solidworks, Autodesk Inwentor I ich zapis w formacie XVL*.

  format pliku: SolidWorks

  rozmiar: 288 MB

  format pliku: Autodesk Inventor

  rozmiar: 138 MB

  format pliku: XVL, zachowane wszystkie dane 3D

  rozmiar: 2,6 MB (redukcja rozmiaru o 99%)

  format pliku: XVL, zachowane wszystkie dane 3D

  rozmiar: 720 KB

  *Lattice3D zaświadcza, że jest to rzetelna i uczciwa ocena wielkości plików. Obrazy tutaj ukazane są jedynie zrzutami ekranowymi.

  Potrzebujesz tej sztuczki, jeżeli masz do czynienia z dużymi rysunkami CAD, a duże rozmiary plików stwarzają Ci kłopoty. ZASOBY ONLINE: istnieje więcej zastosowań plików XVL, obejmujących bezpośrednie publikowanie danych 3D w dokumentacjach.

  Odbiorcy mogą pobrać nieodpłatną przeglądarkę XVL Viewer (dostępną na stronie www.lattice3d.com) i za jej pomocą przeglądać projekt bezpośrednio, ale także obrócić lub powiększyć go do dowolnego poziomu szczegółów. Gdy dane przedstawione są w formacie XVL, zanika potrzeba posiadania potężnych (i drogich) stacji roboczych do ich obsługi – pliki można otwierać i przeglądać na standardowym biurowym laptopie!

  Konwertery Lattice3D CAD obsługują systemy CAD, włączając w to: CATIA V4 i V5, I-deas, Inventor, OneSpace Designer, Unigraphics, Pro/ENGINEER, SolidWorks oraz SolidEdge. Mogą również pomyślnie obsługiwać IGES, VRML, STL, Parasolid i wiele innych.

  Bill Barnes, Lattice3D