Kompletne rozwiązanie robotyczne zaprojektowane w ciągu jednej minuty przy pomocy narzędzia RBTX Machine Planner

Nowe narzędzie online od RBTX firmy igus® pozwala użytkownikom na szybkie projektowanie środowisk pracy robotów bez znajomości oprogramowania CAD

Machine Planner firmy igus® umożliwia szybkie projektowanie kompletnych rozwiązań automatyzacji z wykorzystaniem robotów bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej. | Źródło: igus® GmbH

W sytuacji idealnej, klient może szybko zdecydować się na odpowiedniego robota. Ale jak stworzyć idealne miejsce pracy dla nowego asystenta? Machine Planner na RBTX.com, internetowej platformie Ekonomicznej Robotyki, pomaga w projektowaniu kompletnego rozwiązania automatyzacji, od robotyki po ramy, przenośniki taśmowe, chwytaki i systemy bezpieczeństwa. Cena i czas dostawy są obliczane w czasie rzeczywistym.

Konfiguracja nowej zrobotyzowanej stacji roboczej jest zwykle złożonym przedsięwzięciem, ponieważ wymaga czegoś więcej niż tylko wyboru modelu robota. Zautomatyzowane środowisko produkcyjne wymaga również odpowiedniego zaprojektowania miejsca pracy, co często wiąże się z manipulowaniem złożonymi strukturami w programach CAD. Jest to czasochłonne i stresujące. Przede wszystkim konieczne jest uzyskanie ofert od różnych dostawców za pośrednictwem sprzedaży. Następnie komponenty muszą zostać zharmonizowane. Oprócz czasu, wymaga to także specjalistycznej wiedzy ze strony klienta, który jest ostatecznie odpowiedzialny za kompatybilność i funkcjonalność. Może to trwać nawet kilka tygodni. Zwłaszcza małe i średnie firmy z branży handlowej lub produkcyjnej potrzebują tego czasu, aby zainwestować we własne produkty. Dzięki narzędziu Machine Planner na RBTX.com, igus® tworzy proste rozwiązanie do szybkiej konfiguracji stanowisk robotów i ram maszyn z robotyką oraz technologią przenośników. Nowe bezpłatne narzędzie jest zintegrowane z platformą RBTX, rynkiem dla Ekonomicznej Robotyki. “Nasz nowy konfigurator online dla ekonomicznych rozwiązań automatyzacji sprawia, że opłacalna robotyka jest dostępna dla każdego, ponieważ użytkownik nie musi posiadać żadnej wiedzy na temat projektu. Machine Planner przejmuje zadania inżynieryjne i prawidłowo łączy komponenty robotów. Narzędzie można otworzyć bezpośrednio w przeglądarce” — mówi Alexander Mühlens, szef jednostki biznesowej Ekonomicznej Automatyzacji igus®. Machine Planner zapewnia wybór różnych maszyn i projektów aplikacji. Drzwi i panele tylne można zainstalować za pomocą kilku kliknięć. Możliwość indywidualnej regulacji rozmiaru. Oprócz automatyzacji posuwu, elementów takich jak przenośniki taśmowe lub spiralne w obszarze roboczym, konfigurator może być używany do wyboru robotów z platformy RBTX, w tym akcesoriów, takich jak chwytaki i systemy liniowe. Wystarczy kilka kliknięć i rozwiązanie jest w pełni skonfigurowane w ciągu minuty bez rysunków CAD lub wyjaśnień technicznych. Biblioteka projektów na platformie oferuje dodatkowe wskazówki. Rozwiązanie można dostosować do indywidualnych wymagań. Użytkownicy korzystają nie tylko z szybkości, ale także z przejrzystości: za naciśnięciem jednego przycisku otrzymują kalkulację kosztów wraz z odpowiednim czasem dostawy. Łatwe do zrozumienia instrukcje pozwalają klientowi zmontować aplikację na miejscu. igus® dostarcza również szablon CE.

Szybka konfiguracja 3D dla indywidualnych zastosowań

“Szukałem pojedynczej maszyny do klejenia bez konieczności zatrudniania zewnętrznego inżyniera do planowania i wykonania projektu. Machine Planner od firmy igus® umożliwił mi zaprojektowanie mojej maszyny za pomocą zaledwie kilku kliknięć” — mówi Sven Achenbach, dyrektor generalny Sigamo GmbH. “Robot jest wykorzystywany w produkcji. Gwarantuje to naszym klientom w 100% równomierne nakładanie kleju na komponenty”. To zastosowanie jest tylko jednym z wielu możliwych projektów, które można wdrożyć w RBTX za pomocą Machine Planner. Roboty chwytające dla piekarni lub aplikacje typu pick & place w przemyśle: narzędzie 3D jest odpowiednie dla różnych branż, w których procesy mogą zostać zautomatyzowane. Dzięki nowemu konfiguratorowi, igus® rozszerza swoją wiodącą platformę RBTX dla Ekonomicznej Automatyzacji o nowe narzędzie w komplecie. Alexander Mühlens podsumowuje: “Naszym celem jest umożliwienie automatyzacji w prosty, szybki i opłacalny sposób. Machine Planner właśnie to robi dla klienta”.