EPLAN nawiązuje partnerstwo technologiczne z firmą Dassault Systèmes

Dyrektor generalny EPLAN & Cideon, Sebastian Seitz (po lewej) i dyrektor zarządzający Dassault Systèmes Eurocentral Dominic Kurtaz są przekonani, że głęboka integracja EPLAN i platformy 3DEXPERIENCE znacznie zwiększy wydajność procesów dla wspólnych klientów.

Cyfrowa transformacja może stać się rzeczywistością tylko dzięki systemom sieciowym, kompleksowym danym i ścisłej współpracy pomiędzy producentami. Właśnie w tym celu firma EPLAN założyła pod koniec 2020 roku sieć partnerską EPLAN Partner Network, która zrzesza obecnie 65 producentów. Jednym z najnowszych Partnerów jest międzynarodowa firma technologiczna Dassault Systèmes, która dołączyła do sieci partnerskiej w kwietniu tego roku. Dzięki nawiązanej współpracy, interfejs pomiędzy Platformą EPLAN a platformą 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes będzie systematycznie rozszerzany.

Monheim, Niemcy. Podczas tegorocznych targów Hannover Messe oficjalnie ogłoszono nawiązanie partnerstwa technologicznego pomiędzy firmami EPLAN i Dassaults Systèmes, w ramach którego obie strony będą pracować nad rozszerzeniem interfejsu pomiędzy rozwiązaniami EPLAN a platformą Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE. Celem współpracy jest płynna integracja inżynierii elektrotechnicznej i technologii płynów w kontekście rozwoju produktu. Dyrektor zarządzający Dassault Systèmes Eurocentral Dominic Kurtaz i dyrektor generalny EPLAN & Cideon Sebastian Seitz podpisali umowę w Hanowerze w Niemczech. Partnerzy będą wnosić swoją wiedzę fachową w interesie swoich wspólnych klientów, umożliwiając w ten sposób firmom tworzenie kompleksowych procesów rozwoju cyfrowego.

Dążenie do wyższej wydajności procesów
Sebastian Seitz wyjaśnia: »Dzięki dwukierunkowemu interfejsowi pomiędzy Platformą EPLAN a platformą Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE zwiększamy efektywność procesów naszych wspólnych klientów. Gdy wszystkie systemy są połączone dwukierunkowo, na przykład ECAD, ERP i PDM, użytkownicy pracują w prawdziwie interdyscyplinarny sposób, a tym samym zwiększają swoją wydajność”.

„Dzięki temu partnerstwu wspieramy naszych wspólnych klientów w osiąganiu nowych wymiarów wydajności i produktywności w kontekście całościowego rozwoju produktu i w oparciu o tworzenie wirtualnych bliźniaków” dodaje Dominic Kurtaz, dyrektor zarządzający EURCENTRAL, Dassault Systèmes. „Dwukierunkowy interfejs upraszcza wiele procesów i stwarza nowe możliwości współpracy dla naszych klientów. Dlatego cieszymy się, że wspólnie z firmą EPLAN możemy zrobić ten przełomowy krok”.

Zgodnie z ustaleniami, partnerstwo zostanie rozszerzone w nadchodzących miesiącach. Obie firmy wspólnie pracują nad dalszą optymalizacją interfejsu PLM 3DEXPERIENCE Connector oraz nad dostarczaniem nowych rozwiązań do rozwoju produktów cyfrowych w środowisku chmurowym. Planowane jest również wspólne środowisko demonstracyjne w ramach Engineering Collaboration Network (www.ecn-online.com) z filmami i przykładowymi danymi w środowisku chmurowym PLM, a także wspólna interakcja przy projektach klientów.

Dwukierunkowe połączenie inżynierii i PLM
Interakcja rozwiązań EPLAN i platformy 3DEXPERIENCE umożliwia automatyczne sterowanie procesami zarządzania danymi dla elektrotechniki i inżynierii płynów. Wyjątkowe jest to, że dostęp do platformy opartej na chmurze Dassault Systèmes jest dostępny bezpośrednio w programie EPLAN Electric P8 i EPLAN Fluid. Na przykład listy komponentów i zestawienia materiałów mogą być synchronizowane za pomocą jednego kliknięcia. Dla użytkowników obu platform automatyzacja rutynowych procesów sprawia, że codzienna praca staje się jeszcze łatwiejsza, a typowe operacje, takie jak wyszukiwanie, znajdowanie i tworzenie projektów, a także ich rejestrowanie lub wylogowanie się z nich, czy też eksportowanie stron projektu EPLAN do neutralnych formatów, są wykonywane znacznie wydajniej dzięki wspólnemu interfejsowi. W szczególności szybkie i łatwe generowanie dokumentów zaoszczędzi użytkownikom zarówno czas, jak i wysiłek, ponieważ wszystko, czego potrzeba do wydrukowania w neutralnych formatach, to tylko zaznaczenie wyboru podczas zapisywania. Neutralne formaty są następnie automatycznie łączone z powiązanym projektem EPLAN.

EPLAN i platforma 3DEXPERIENCE komunikują się dwukierunkowo. Sprawdzanie projektów z programu EPLAN na platformie jest zautomatyzowane, podobnie jak otwieranie projektów z systemu PLM. Ważne atrybuty opisowe PDM, w tym informacje dla nagłówka rysunku (jako przykład), mogą być dodawane w całej firmie na platformie 3DEXPERIENCE i są one automatycznie dostępne podczas następnego sprawdzania projektu EPLAN. Ponadto oprogramowanie obsługuje tradycyjne funkcje PDM, takie jak zatwierdzanie lub przesyłanie dokumentacji do produkcji.