Kompaktowa pompa wysokociśnieniowa

  Dzięki obudowie z tworzywa sztucznego urządzenie ma różnorodne zastosowania

  Mała pompa wyporowa Flojet Triplex zapewnia maksymalne ciśnienie cieczy o wartości 10,21 atm. Niepowtarzalna konstrukcja obejścia daje pompie możliwość dostosowywania się do zakresu natężeń przepływów przy stałym ciśnieniu. Urządzenia zapewniają zakres natężeń przypływów do 7,6 l/min przy ciśnieniu roboczym przekraczającym 9,7 bara. Samozasysające pompy przeponowe mają wyłącznik, którego celem jest ograniczenie maksymalnego ciśnienia do 10,3 bara.

  OBUDOWA z tworzywa sztucznego pompy Triplex i maksymalne ciśnienie 10,21 atm sprawiają, że pompa dostosowana jest do wykorzystania w wielu dziedzinach przemysłu

  Najważniejsze materiały zastosowane do budowy pompy to: nylon wypełniony szkłem, wykorzystany w konstrukcji głowicy pompy, elastomer Santoprene zastosowany na membranę i EPDM lub Viton na zawory zwrotne. Takie połączenie materiałów pozwala pompom obsługiwać wiele substancji chemicznych bez korodowania. Technologia membran z współwtryskami znacznie eliminuje potencjalne drogi wycieku, dzięki czemu wzrasta wydajność i żywotność pompy. Pompy te, przeznaczone do pracy cyklicznej, choć mogące pracować w sposób ciągły przez krótkie okresy, mogą pracować na sucho bez uszkodzenia. Praca na wyższym cyklu pracy zmniejsza jednak przewidywaną żywotność pompy. Urządzenia obsługują płyny o minimalnej temperaturze 4°C i maksymalnej 60°C. Rozmiar kanału dla wlotu i wylotu wynosi 3/8 cala NPTF.

  Urządzenia mogą być zasilane prądem stałym o napięciu 12V i 24V lub prądem zmiennym o napięciu 115V i 230V. Typowe zastosowania pompy obejmują przemieszczanie, dostarczanie, rozpylanie, chłodzenie, filtrację, dozowanie oraz zwiększanie ciśnienia w sektorach ochrony podłóg, rolnictwie i w obsłudze samochodów. Dostępne są zarówno jako modele na żądanie, jak również modele opcjonalne, a certyfikacja konstrukcji membrany trójkomorowej obejmuje komponenty UL, CE i NSF.

  Randy Frank