Mały, szybki zawór

  Zwarta konstrukcja wytrzymuje długie okresy żywotności

  Nowa linia zaworów Spider Valves o zwartej, płaskiej zworze firmy Humphery Products Company, zapewnia krótki czas reakcji z bardzo małym tarciem i długą żywotnością. Zaprojektowane w celu wstawiania do węzłów lub wykonywanych indywidualnie rozgałęzień rur, 2- i 3-drożne, bezpośrednio pobudzane zawory, dostarczane są w rozmiarach o średnicy 7, 15 i 21 mm w obu wersjach: jako normalnie zamknięte oraz normalnie otwarte.

  W przeciwieństwie do zaworów elektromagnetycznych, w których rdzeń wsuwa się do cewki magnetycznej w pozycji pobudzenia, płaska zwora Spider Valve jest wciągana do magnetycznego jarzma. W pozycji wyłączenia, sprężyna płytkowa ustawia zintegrowany element uszczelniający zwory w gnieździe zaworu. Konstrukcję płaskiej zwory cechuje ruchomy element o bardzo niskiej masie, umożliwiający czasy przełączenia rzędu milisekund (ms). Dzięki uniknięciu nieodłącznego tarcia występującego w konstrukcji z rdzeniem solenoidu, zawór z płaską zworą osiąga ruch bliski beztarciowemu z żywotnością, w zależności od zastosowania, dochodzącą do 109 (miliard) cykli.

  7 MM ZAWÓR Spider Valve posiada dwa pierścienie o-ring do uszczelnienia w węźle lub indywidualnym rozgałęzieniu

  Sterowane impulsami prądowymi w trybie modulacji szerokości impulsów, urządzenia działają jako zawory quasiproporcjonalne, umożliwiając uzyskanie zmiennych prędkości przepływu. Przy niskim poborze mocy, wynoszącym 0,5 W dla urządzenia 7 mm, zawory zaadresowane są do licznych zastosowań przepływowych, gdzie ważne są niewielkie rozmiary oraz mały pobór mocy, włączając neutralne oraz łagodnie agresywne ciecze, gazy i opary.

  Na przykład, bezpośrednio pobudzony, normalnie zwarty dwudrożny zawór elektromagnetyczny VA 204-7 posiada średnicę 7 mm z kryzami o średnicach 0,3; 0,5; 0,8; lub 1 mm do pracy przy odpowiadających zakresach ciśnienia 0 do 10, 0 do 8, 0 do 6 lub 0 do 3 barów. Przeznaczone do maksymalnej temperatury otoczenia 50°C urządzenia cechuje czas cyklu 0,5 do 4 ms i obsługują one media o maksymalnej lepkości do 21 mm/s, maksymalne ciśnienia statyczne 20 barów oraz maksymalną częstotliwość roboczą 500 cykli na sekundę.

  Randy Frank